Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Nowy opiekun rzeszowskiej młodzieży

żużel imp
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Norbert Giżyński

Nowy opiekun rzeszowskiej młodzieży

Dobre wieści napływają z Rzeszowa. W dniach 20-21 marca żużlowcy tamtejszej Texom Stali w końcu po jesienno-zimowej przerwie potrenowali na swoim obiekcie. Ponadto do sztabu szkoleniowego „Żurawi” dołączył jego nowy członek.

Powrót żużla do Świętochłowic coraz bliżej?


Chodzi o Stanisława Kępowicza, byłego zawodnika Unii Tarnów, a aktualnie trenera sportu żużlowego. Od kilku lat zajmuje się szkoleniem adeptów w Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja. To właśnie z tej szkółki wywodzą się znani z występów w polskich rozgrywkach ligowych Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) oraz Dawid Rempała (Enea Falubaz Zielona Góra). W tarnowieckiej akademii pierwszych nauk z jazdy w lewo pobierał także Kajetan Kupiec, który w nadchodzącym sezonie ma być podstawowym młodzieżowcem Włókniarza Częstochowa.

W sezonie 2023 Kępowicz będzie odpowiadał za treningi juniorów Stali, jak również przygotowanie ich m.in. do meczów, rozgrywanych w ramach 2. Ligi. W jego zakresie obowiązków znajdzie się też prowadzenie zajęć w rzeszowskiej Szkółce H69 Speedway School.

To nie koniec pozytywnych wiadomości dla żużla w stolicy Podkarpacia. Zawarta bowiem została współpraca pomiędzy szkółką H69 a Akademią Żużlową, założoną przez popularnego „Koldiego”. Na jej mocy rzeszowscy adepci będą mieli okazję podszlifować swoje umiejętności pod okiem fachowców czy trenerów ze słynnej szkoły speedway’a, mieszczącej się w Tarnowcu. Z kolei jeźdźcy AŻ Janusza Kołodzieja zyskają możliwości startów w barwach Texom Stali.

Fot. Paweł Wilczyński


Źródło: h69.pl

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×