Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Nowy nabytek Wybrzeża Gdańsk z ambicjami podchodzi do przyszłorocznych startów

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Nowy nabytek Wybrzeża Gdańsk z ambicjami podchodzi do przyszłorocznych startów

W poniedziałek Wybrzeże Gdańsk poinformowało, że nowym zawodnikiem klubu został Tom Brennan. Młody Brytyjczyk będzie pełnił rolę zawodnika do lat 24, na której ma zastąpić Madsa Hansena, co wydaje się być bardzo trudnym wyzwaniem. Sam 22-latek podchodzi jednak z optymizmem do przyszłego sezonu, nie ukrywając również swojej ogromnej ambicji.

W minionych rozgrywkach Brennan reprezentował barwy Orła Łódź. Tam nie jeździł jednak w wielu meczach, kończąc sezon ze średnią 1,294, którą wykręcił w zaledwie 17 biegach. W wywiadzie dla mediów klubowych 22-letni zawodnik wypowiedział się na temat swoich przenosin do Gdańska i nadziei, jakie wiążę z przeprowadzką, jak również o samym klubie ze stolicy Pomorza.

 Wybrzeże to duży klub z historią i uznaną marką. Wiem jak bardzo klub jest zdeterminowany by wygrywać i podobnie jest ze mną. Łączy nas ogromna pasja. Chcę wygrywać, chcę robić progres i zależy mi na regularnej jeździe w Polsce, bo to tutaj jest główna scena naszej dyscypliny – mówił Tom Brennan w wywiadzie dla mediów klubowych.

Po udanym sezonie 2022 w barwach Kolejarza Rawicz, gdzie młodemu zawodnikowi szło bardzo dobrze w 2. Lidze Żużlowej, zdecydował się on na transfer do Łodzi, którego z perspektywy czasu nie można nazwać udanym, pomimo całkiem udanej końcówki, w postaci spotkania z Polonią Bydgoszcz. Sprawa słabych poprzednich rozgrywek również została poruszona w wywiadzie nowym nabytkiem Wybrzeża.

Sezon 2022 był dla mnie pierwszym w Polsce i naprawdę otworzył mi oczy na to, jak tutaj wszystko działa. Miałem jeszcze rok kontraktu w Łodzi i dostałem szansę w 1. Lidze Żużlowej. Jestem za to wdzięczny, ale to nie był odpowiedni czas i miejsce. Orzeł miał innych zawodników, a ja pod numerem ósmym większość spotkań oglądałem z parku maszyn. Na tor wyjeżdżałem po ósmym, dziesiątym biegu i było naprawdę ciężko, gdy rywale już byli rozjeżdżeni. Tak naprawdę mogłem wykazać się dopiero pod koniec sezonu i w meczu przeciwko Polonii Bydgoszcz zdobyłem 9 pkt plus 2 bonusy. To utwierdziło mnie, że mogę poradzić sobie w 1. Lidze Żużlowej. Potrzebuję tylko więcej zaufania i wiem, że tak będzie w Gdańsku – powiedział Brytyjczyk.

Tom Brennan, jak możemy zobaczyć, wiąże spore nadzieje z nadchodzącym sezonem. Wszystko wskazuje na to, że dostanie on swoją szansę w 1. Lidze Żużlowej i będzie mógł pokazać, na co go stać. Zaszkodzić mu może fakt, kogo zastępuje w Wybrzeżu, gdyż Mads Hansen był ulubieńcem publiczności i jednym z liderów zespołu. Brytyjczyk mógłby, podobnie do Hansena, stać się takim zawodnikiem, jednak będzie musiał na to ciężko zapracować.

Magazyn Żużlowy Best Speedway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *