Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Artykuły

Norick Bloedorn – diabelski talent z Landshut.

ROW Rybnik

Autor: Dawid Procajło

Oceń Wpis

Norick Bloedorn – diabelski talent z Landshut.

Za nami inauguracja 2 ligi żużlowej, w której debiutujący w polskich rozgrywkach niemiecki zespół AC Landshut Devils, stawił czoła gospodarzowi pierwszego meczu w sezonie, a więc Lokomotiv Daugavpils. Przed meczem wielu ekspertów skazywało diabełki na pożarcie przez faworyzowanego na papierze zeszłorocznego spadkowicza z Ewinner 1 ligi żużlowej. Dość nieoczekiwanie goście podjęli walkę, tocząc wyrównaną rywalizację niemal do ostatniego biegu. Obok lidera drużyny Kaia Huckenbecka, najjaśniejszą postacią drużyny z Bawarii był zdobywca 12 pkt, zwycięzca trzech biegów, młodzieżowiec Norick Bloedorn!

Norick Bloedorn prowadzi w biegu
Norick Bloedorn – diabelski talent z Landshut. 4


Za sprawą niemieckiego młodzieżowca, który obok lidera swojej ekipy wziął na swoje barki zdobywanie jak największych zdobyczy punktowych dla swojej drużyny, byliśmy świadkami bardzo interesującego widowiska. W każdym biegu pokazywał, że ma wielką ochotę do walki z każdym rywalem i nawet jeśli nie udawało mu się dojeżdżać na czołowych miejscach, to pokazał on swoją ofensywną jazdą wielkiego ducha walki.

Skąd taki utalentowany zawodnik wyskoczył jak z kapelusza w drużynie z Landshut? Genezy należy szukać w roku 2018 w… Rybniku, gdy na tamtejszym torze zdobył tytuł mistrza świata w miniżużlu. Zwyciężając w tamtym turnieju wygrał komplet biegów zarówno w półfinale jak i finale.

miniuzel 1
Norick Bloedorn – diabelski talent z Landshut. 5
Minizuzel 2
Norick Bloedorn – diabelski talent z Landshut. 6


Menedżer drużyny Sławomir Kryjom, po pierwszych treningach był bardzo zadowolony z postawy niemieckiego młodzieżowca: „W Landshut jest ktoś taki, jak Norick Bloedorn. Bardzo utalentowany. Jak będzie się rozwijał, to za chwilę może stać się gwiazdą PGE Ekstraligi”. Po meczu z Lokomotivem także wypowiadał się z uznaniem o występie 17-letniego żużlowca.

Można przypuszczać, że w kolejnych meczach młody Niemiec niejednokrotnie Nas zaskoczy swoją odwagą i bezkompromisowością. Po inauguracji rozgrywek Bloedorn jest poważnym kandydatem na najlepszego młodzieżowca całych rozgrywek. Już w pierwszym meczu udowodnił to na tle Francisa Gustsa, któremu przed sezonem wielu ekspertów przypisywało to miano, mając w pamięci poprzedni rok startów w jego wykonaniu w zawodach wyższego szczebla. Nam kibicom pozostaje śledzić losy i dopingować nastoletniego chłopaka z Niemiec, by rozwijał się nadal w takim mocnym tempie z jakim zadebiutował w polskich rozgrywkach w minioną sobotę.


Foto: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,mistrzostwa-swiata-w-minizuzlu-w-rybniku-niemiec-ze-zlotym-trofeum,wia5-3270-37666-51.html

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×