Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Norbert Krakowiak celuje w powrót do PGE Ekstraligi

psychologii
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Norbert Krakowiak celuje w powrót do PGE Ekstraligi

Norbert Krakowiak w nadchodzącym sezonie będzie zawodnikiem Wilków Krosno. Żużlowiec wcześnie rozwiał wątpliwości co do swojej przynależności klubowej, gdyż już w sierpniu związał się oficjalnym prekontraktem ze swoją obecną ekipą. 24-latek przed nadchodzącym sezonem ma ambitne cele, z czym wiąże się również jego współpraca z jednym z trenerów.

W ostatnich dniach głośno było o tym, że Krakowiak w nadchodzącym sezonie będzie współpracować z Markiem Cieślakiem. Wieloletni selekcjoner Żużlowej Reprezentacji Polski będzie pomagał zawodnikowi w różnych aspektach. O powodach podjęcia takiej współpracy były zawodnik PSŻ-u Poznań opowiedział w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

– Co roku zastanawiam się w tej przerwie zimowej, co jeszcze mogę poprawić. Potrzebowałem osoby, która by mi w tym pomogła w kilku aspektach jazdy na motocyklu. Pomyślałem o trenerze Marku Cieślaku i stąd taka decyzja – mówił na łamach Tygodnika Żużlowego Norbert Krakowiak.

W minionym sezonie Norbert Krakowiak w barwach poznańskich Skorpionów wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,817. Nie był to najlepszy wynik, który plasowałby go w czołówce zawodników jeżdżących na zapleczu PGE Ekstraligi. Sam zawodnik wie, że musi poprawić swoje wyniki, gdyż chce powrócić do jazdy w elicie, gdzie potrzebna jest wyższa dyspozycja.

– Przede wszystkim to nie jest średnia, która pozwala myśleć o powrocie do PGE Ekstraligi, a taki jest mój cel. Do tego będę dążył i dlatego na pewno muszę w tym sezonie poprawić średnią. Stąd trener Marek Cieślak w moim teamie i te wszystkie rzeczy mają na celu pomóc mi w powrocie do najsilniejszej żużlowej ligi świata. Zobaczymy czy będzie mnie na to stać, warto próbować, nie zamykać się na sprawdzone rozwiązania i starać się spełniać marzenia – tłumaczył.

W nadchodzącym sezonie razem z Norbertem Krakowiakiem w zespole Wilków Krosno ścigać się będą Vaclav Milik, Patryk Wojdyło, Dimitri Berge i Jonas Seifert Salk. Seniorski skład krośnian jest naprawdę mocny, a sama drużyna należy do grupy faworytów do awansu. W Krośnie na pewno liczą na udaną kampanię i powrót do Ekstraligi po roku nieobecności.

352175190 1197258247657205 7162225688938172982 n
Fot. Sandra Rejzner
352410805 234118329349807 2995999310860609835 n
Fot. Sandra Rejzner

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *