Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Nokaut Arged Malesy, rybniczanie bezradni! Ostrowianie wskakują na fotel lidera! [RELACJA]

Arged Malesy
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Marcin Boroch

Nokaut Arged Malesy, rybniczanie bezradni! Ostrowianie wskakują na fotel lidera! [RELACJA]

W spotkaniu 10. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi Arged Malesa Ostrów Wielkopolski zdemolowała nieaktualnego już wicelidera tabeli, zespół INNPRO ROWu Rybnik różnicą aż 34 oczek – 62:28. Ostrowianie tym samym wskoczyli na fotel lidera! Bezbłędny na torze okazał się Gleb Czugunov.

Piekielnie mocny początek ostrowian!

Kapitalnie ze startu wyszła para gospodarzy — Frederik Jakobsen i Chris Holder, którzy prowadzili do samego końca, zaczynając mecz z przytupem. Do samego końca byłego mistrza świata kąsał Jakub Jamróg, lecz jego próby kończyły się niepowodzeniem. W wyścigu juniorskim na pierwszym łuku podniosło Kacpra Tkocza, co spowodowało jego upadek wraz z Maksymem Borowiakiem. W powtórce nie wystąpił Tkocz, a Maksymowi została udzielona pomoc lekarzy. Niestety zawodnik ROWu Rybnik udał się do szpitala na dalsze badania i nie jest zdolny do dalszej jazdy.

W Ostrowie

W jego miejsce pojawił się Kamil Winkler. Osamotniony rybniczanin nie był w stanie rozdzielić parę braci Szostaków — Sebastiana i Gracjana, tym samym ostrowianie prowadzili już 10:2. W następnej gonitwie z nawierzchnią bliżej zaznajomił się Gleb Chugunov. Rosjanin z polskim paszportem finalnie zgarnął trójkę, ratując drużynowy remis dla swojej ekipy. Na zakończenie pierwszej serii podopieczni Mariusza Staszewskiego zadali kolejny cios, prowadząc już różnicą aż 12 oczek – 18:6, odrabiając całe straty z Rybnika.

To jest nokaut!

Szturm gospodarzy trwał w najlepsze, a kapitalny bój o drugą pozycję stoczył Wiktor Jasiński z Jakubem Jamrogiem. Obaj zawodnicy jechali praktycznie w jednej linii, a finalnie lepszy z tej konfrontacji wyszedł Wiktor, dzięki czemu Ostrów czwarty raz wygrał podwójnie. Daleko z przodu jechał Frederik Jakobsen. Następnie już na starcie problemy ze sprzętem miał Rohan Tungate, który upadł na tor. Australijczyk został wykluczony z powtórki. Osamotniony Grzegorz Walasek przyjechał na drugiej pozycji, korzystając na pechu Gracjana Szostaka. Mimo to junior dobiegł z motocyklem na linie mety, zgarniając cenny punkt. Na zakończenie drugiej serii startów Brady Kurtz jako pierwszy zawodnik gości był w stanie przekroczyć linie mety jako pierwszy. Mimo to na półmetku zmagań „Rekiny” mieli aż 18-punktową stratę – 12:30.

Niebywale szybki w dalszym ciągu pozostawał Gleb Czugunov. Polak w 8. wyścigu zgarnął swoją trzecią trójkę, zostając w dalszym ciągu niepokonany. Parę gospodarzy rozdzielił Jamróg, lecz rybniczanie w tym biegu zastosowali rezerwę taktyczną, która się nie powiodła. Ostrów powiększył przewagę do dwudziestu oczek. Ostrów Wielkopolski był tego dnia w niebotycznej formie. Po raz kolejny sprawa podwójnego zwycięstwa rozstrzygnęła się na starcie, a ostrowianie ZNOKAUTOWALI rybnickie Rekiny, będąc już pewni przynajmniej remisy po zaledwie 9. gonitwach – 39:1, a kropkę nad „i” postawili wyścig później, prowadząc po trzech seriach 42:18.

Arged Malesa zgarnia pełną pulę i wskakuje na fotel lidera!

Podopieczni Mariusza Staszewskiego pomimo pewnego zwycięstwa wciąż rozbierali na części pierwsze Rekiny, punktując ponownie w najwyższym możliwym wymiarze. Przed biegami nominowanymi było już po wszystkim. Ostrowianie osiągnęli pułap 52 oczek, a to oznacza, że na swoje konto zapisali również punkt bonusowy. Co więcej, Ostrów obejmuje fotel lidera zaplecza PGE Ekstraligi. Finalnie Arged Malesa Ostrów Wielkopolski pokonała INNPRO ROW Rybnik 62:28, a bezbłędny okazał się Gleb Czugunov.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski: 62

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Chris Holder2+11+12+13311+3
10Tobiasz Musielak32302+110+1
11Frederik Jakobsen3323112
12Wiktor Jasiński02+11+12+15+3
13Gleb Chugunov3333315
14Sebastian Szostak32+116+1
15Gracjan Szostak2+1103+1
16Tobiasz Potasznik

INNPRO ROW Rybnik: 28

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Rohan Tungate0w0112
2Grzegorz Walasek1+1203+1
3Jakub Jamróg112228
4Norick Bloedorn1012
5Brady Kurtz23321011
6Kacper Tkoczw001+112+1
7Maksym Borowiaku0
8Kamil Winkler1001
Hit kolejki w Ostrowie
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *