Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Niesamowity comeback Polonii Piła podczas meczu w Daugavpils! Optibet Lokomotiv Daugavpils – Enea Polonia Piła 45:45 [RELACJA]

Polonii Piła
fot. Jakub Malec

Autor: Jagoda Burka

Niesamowity comeback Polonii Piła podczas meczu w Daugavpils! Optibet Lokomotiv Daugavpils – Enea Polonia Piła 45:45 [RELACJA]

Optibet Lokomotiv Daugavpils remisuje sobotnie spotkanie siódmej kolejki II Ligi Żużlowej z Eneą Polonia Piła, która od drugiej połowy meczu znalazła odpowiednie przełożenia. Najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant przyjezdnych. Adrian Cyfer na swoim koncie zapisał czternaście punktów z bonusem.

Sensacja w Grudziądzu! Gołębie rozszarpały lubelskie Koziołki! [RELACJA]

Pierwszy bieg to mocne rozpoczęcie dla gospodarzy, który nie dali szans swoim gościom. Kjastas Puodżuks prowadził już od startu, a Jewgienij Kostygow dołączył do niego po wyprzedzeniu swojego kolegi – Olega Michaiłowa. Łotewscy zawodnicy zapewnili swojej drużynie pewne pięć punktów. Drugi wyścig to znów podwójna wygrana Lokomotivu Daugavpils. Matjuszonoka i Ansviesulisa bezskutecznie gonił jednak Dan Gilkes.

Trzecia jazda była także pierwszą “trójką” po stronie Polonii Piła. Zwyciężył Adrian Cyfer, który ze swoimi rywalami poradził sobie tuż po starcie. Czwarta gonitwa również zakończyła się remisem. Pewnie triumfował w niej Daniił Kołodinski, który wyprzedził szybkiego dziś Gilkesa. Tuż za Brytyjczykiem do mety dojechał nowy nabytek Polonii – Peter Ljung,

Druga seria startów rozpoczęła się od zwycięstwa zaznajomionego z tym owalem Ljunga. Przez chwile przyjezdni mieli szansę na odrobienie punktów, jednak Kostygow wyprzedził jadącego na trzeciej pozycji Michaiłowa. Kolejny bieg podwójnie wygrali goście. Para Henderson-Mroczka zniwelowała straty swojej drużyny do czterech punktów. Polak jednak z ostrzeżeniem. Nie trwało to jednak długo, gdyż w siódmym wyścigu już od startu prowadzili Puodżuks i Warduliński, którego cały wyścig próbował atakować Mroczka. Polakowi nie udał się jednak ten manewr, przez co wynik po niemal połowie zawodów wynosił 25:17. 

W biegu ósmym goście zdecydowali się na rezerwę taktyczną. Za słabo spisującego się Michaiłowa zobaczyliśmy rezerwowego Jonasa Knudsena. Polonia znów miała możliwość odrobienia “zgubionych” punktów, jednak skończyło się remisowo. Zwyciężył Nick Morris. Następny wyścig padł łupem Daniiła Kołodinskiego. Na drugiej pozycji znalazł się Mroczka, a tuż za nim Puodżuks. Lokomotiv dopisuje do swojego prowadzenia dwa punkty więcej. Dziesiąty start zakończył się remisowo, a zwyciężył go Adrian Cyfer.

Na początku czwartej serii mogliśmy zaobserwować wykluczenie Artura Mroczki. Polak dostał drugie ostrzeżenie za ruch przed startem. Peter Ljung uratował jednak swoją drużynę przed powiększaniem straty i pewnie zwyciężył po wyprzedzeniu Puodżuksa.

Dwunasty wyścig spotkania to kolejna rezerwa taktyczna drużyny z Piły. Za Wardulińskiego zobaczyliśmy Gilkesa. Opłaciło się to, gdyż pilanie zapisali na swoim koncie podwójne zwycięstwo. Trzynasty bieg został przerwany ze względu na domniemany start. Nikt jednak nie dostał ostrzeżenia. Powtórkę zwyciężył Morris, a tuż za nim para Polonii Piła, czyli Cyfer i Knudsen, który zastąpił nijakiego dziś Michaiłowa. Przed biegami nominowanymi Lokomotiv Daugavpils na prowadzeniu 42:36.

W pierwszym z wyścigów nominowanych trener przyjezdnych zdecydował się na podwójną rezerwę taktyczną. Za Artura Mroczkę zobaczyliśmy Adriana Cyfera, natomiast Peter Ljung zastąpił Olega Michaiłowa. Było to dobre posunięcie, gdyż para ta zanotowała podwójne zwycięstwo i zbliżyła się do gospodarzy na dwa punkty. 

Ostatni bieg meczu okazał się tym najbardziej emocjonującym. Został on przerwany przy wyniku gwarantującym remis w meczu. Powtórka jednak w pełnym składzie, która zakończyła się takim samym rezultatem. Optibet Lokomotiv Daugavpils – Enea Polonia Piła 45:45.

OPTIBET LOKOMOTIV DAUGAVPILS

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Kjastas Puodżuks331209
10Daniił Kołodinski32+13019+1
11Jewgienij Kostygow2+11+11+1105+3
12Kevin Juhl Pedersen1+12216+1
13Nick Morris2133211
14Ricards Ansviesulis3003
15Ernest Matjuszonok2+1002+1
16Artiom Juhno0

ENEA POLONIA PIŁA

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Artur Mroczka12+12w5+1
2Daniel Henderson0302+15+1
3Oleg Michaiłow000
4Peter Ljung1+131+133112+2
5Adrian Cyfer31322+1314+1
6Dan Gilkes12036
7Kacper Warduliński000
8Jonas Knudsen21+13+1

A

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *