Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Niesamowity Cierniak i awans do finału! Motor Lublin – Apator Toruń 54:36

Niesamowity Cierniak

Autor: Dominika Polesińska

Niesamowity Cierniak i awans do finału! Motor Lublin – Apator Toruń 54:36

Motor Lublin zwycięża w rewanżu z Toruniem i awansuje do finału PGE Ekstraligi. Gospodarze już w biegu 14. zapewnili sobie jazdę o medal.

Emocjonujące spotkanie przy Al. Zygmuntowskich dobiegło końca. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o fenomenalnej postawie lubelskiego juniora – Mateusza Cierniaka. Jego jazda znacznie różniła się od tej, którą zaprezentował podczas piątkowego meczu. Młody zawodnik zdobył 14 punktów w 5 startach i był to jego najlepszy występ w ekstralidze. To właśnie on doprowadził drużynę do awansu w biegu 14. gdy objechał toruńską parę Przedpełski – Dudek.

Co za mecz, co za dramaturgia! Stal pojedzie o złoto, 17+1 punktów Zmarzlika!

Początek meczu rozpoczął się remisem. Ze startu najlepszy okazał się Jarosław Hampel. Zaraz za nim dojechał Paweł Przedpełski i Patryk Dudek. Maksym Drabik dojechał do mety ostatni. Był jedynym słabo punktującym zawodnikiem po stronie Motoru. Przez całe spotkanie zdobył zaledwie 1 punkt w 4 biegach.

Piękna walka Mikkela Michelsena i Roberta Lamberta w biegu 3. Lambert lepszy ze startu, jednak Duńczyk skutecznie wyprzedził go na 3 okrążeniu i dojechał do mety jako pierwszy. Kapitan lubelskiego zespołu zdobył łącznie 11 punktów z 2 bonusami. Po pierwszej serii startów Motor prowadził 10 punktami 17:7.

Druga seria rozpoczęła się podwójnym zwycięstwem toruńskich Aniołów. Pierwszy do mety dojechał Robert Lambert. Brytyjczyk był liderem Apatora. Łącznie zdobył 13 punktów. Jarosław Hampel próbował wyminąć Pawła Przedpełskiego, jednak bezskutecznie. Dalej mijanki i roszady. Bieg 6. zwyciężył Patryk Dudek a 7. Dominik Kubera.

Reklamy

Przed trzecią serią startów Koziołki prowadziły 24:18. Podwójne zwycięstwo Mateusza Cierniaka i Mikkela Michelsena w biegu 8. Para Motoru również zwyciężyła w biegu 9. i straty torunian powiększyły się 34:20. Świetny bieg 10. w wykonaniu Roberta Lamberta. Żużlowiec znalazł lukę pomiędzy zawodnikami Motoru, sprawnie wyprzedził przeciwników i przekroczył metę jako pierwszy. Pech Dominika Kubery podczas trzeciego okrążenia – defektował i nie ukończył biegu.

Przed startami nominowanymi Apator przegrywał 16 punktami. Wszystko było jeszcze możliwe. Marzenia torunian o finale rozwiał bieg 14. w którym pewnie zwyciężył Mateusz Cierniak i zapewnił drużynie wjazd do finału PGE Ekstraligi. Kolejno do mety dojechali Paweł Przedpełski i Patryk Dudek. Dominik Kubera bez punktu. Bieg 15. formalnie, bez większych emocji. Pierwszy do mety dojechał Jarosław Hampel, za nim Robert Lambert. Trzecie miejsce zajął Wiktor Lampart. Junior dorzucił do dorobku drużyny cenne 6 punktów z bonusem. Ostatni Paweł Przedpełski – drugi najlepszy zawodnik po stronie gości. Łącznie zdobył 9 punktów z bonusem.

Teraz Motor Lublin zmierzy się ze zwycięzcą meczu Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów. Finały rozpoczną się w przyszłą niedzielę 11 września.

Punktacja:

Motor Lublin – 54 pkt.
Mateusz Cierniak 14 (3,3,3,2,3)
Jarosław Hampel 12 (3,1,1,2,2,3)
Mikkel Michelsen 11 (3,2,2,3,1,-)
Dominik Kubera 10 (2,3,3,d,2,0)
Wiktor Lampart 6 (2,0,3,1)
Maksym Drabik 1 (0,1,0,0,-)

For Nature Solutions Apator Toruń – 36 pkt.
Robert Lambert 13 (2,3,2,1,3,0,2)
Paweł Przedpełski 9 (2,2,0,u,3,2,0)
Patryk Dudek 7 (1,1,3,0,1,1)
Jack Holder 3 (0,1,1,-,1,-)
Denis Zieliński 2 (2)
Krzysztof Lewandowski 1 (0,0,1)
Mateusz Affelt 1 (1,0,-)

fot. motorlublin.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×