Niepokonane Lwy

Wczoraj odbyło się bardzo emocjonujące spotkanie pomiędzy Eltrox Włókniarzem Częstochowa a Betard Spartą Wrocław. Hit kolejki zakończył się wynikiem 53:37 dla gospodarzy, a rajderem meczu został Leon Madsen, który zdobył czternaście punktów i jeden bonus w pięciu biegach. 

Już od pierwszego wyścigu częstochowianie pokazali, że są bardzo mocni. Ze startu najlepiej wyszli wrocławianie, których na przeciwległej prostej wyprzedził Leon Madsen. W ślad za kolegą z drużyny poszedł Fredrik Lindgren, który minął Macieja Janowskiego i przywiózł jeden punkt. W biegu juniorskim najlepszy okazał się Jakub Miśkowiak, który przyjechał na pierwszej pozycji. Mateusz Świdnicki uporał się z Przemysławem Liszką, dzięki czemu gospodarze ponownie wygrywają 4:2. Atomowy start Pawła Przedpełskiego i atak Jasona Doyle’a pozwolił na podwójne zwycięstwo częstochowian nad parą Woffinden-Fricke. W czwartej gonitwie najszybszy był Chugunov, który nie oddał prowadzenia. Za nim przyjeżdża Holta i Świdnicki. Daniel Bewley nie punktował. Po czterech biegach mamy wynik 16:8. 

Druga seria startów rozpoczyna się remisem. Na dystansie Przedpełski próbował dogonić popularnego Magica, lecz bezskutecznie. Na trzeciej pozycji przyjeżdża Lindgren. W biegu szóstym na trzecim okrążeniu Maksym Drabik wyprzedza Doyle’a. Miśkowiak dowiózł jeden punkt, mimo że był naciskany przez Max’a Fricke. Dariusz Śledź decyduje się wprowadzić zmianę – za Liszkę w siódmym wyścigu wystąpi Gleb Chugunov. Mimo rezerwy taktycznej duetowi Holta-Madsen udaje się pokonać zawodników z Wrocławia. 

Bieg ósmy kończy się wynikiem 2:4. Na przedostatnim okrążeniu Janowski wyprzedza Jasona Doyle’a. Za plecami Australijczyka przyjeżdża Torres. Na odpowiedź drużyny spod Jasnej Góry nie musieliśmy długo czekać, ponieważ w następnym biegu pokonują oni Maksyma Drabika i Macieja Janowskiego, który zastępował słabo spisującego się Fricke’a. Bieg dziesiąty również kończy się zwycięstwem gospodarzy. Lindgren bronił się przed atakami Woffindena. Paweł Przedpełski wyprzedził Chugunov’a i do końca wyścigu starał się dogonić trzykrotnego Mistrza Świata. 

Czwartą serię startów zapoczątkowało podwójne zwycięstwo zawodników Włókniarza. Do Pawła  Przedpełskiego dołącza Leon Madsen, który odważnym atakiem wyminął parę gości. Do końca na Duńczyka naciskał Chugunov. Następna gonitwa kończy się remisem. Z pierwszego łuku najlepiej wyszedł Woffinden, który nie oddał prowadzenia. Daleko z tyłu przyjeżdża Przemysław Liszka. Trzynasty bieg należał do Spartan. Doyle mimo dobrego momentu startowego dał się wyminąć Janowskiemu podczas drugiego okrążenia. Na trzeciej pozycji przyjechał Woffinden a za jego plecami Rune Holta. Włókniarz Częstochowa prowadzi szesnastoma punktami. 

Pierwszy z biegów nominowanych to wygrana zawodników z Wrocławia. Spod taśmy najlepiej wyjechał Chugunov, który odpierał ataki Doyle’a. Jako trzeci na metę wjeżdża Tai Woffinden, a daleko za nim Fredrik Lindgren. Ostatni wyścig wieczoru należy do Madsena, który skutecznie blokował Macieja Janowskiego. Na trzeciej pozycji dość znacznie wyprzedzając Maksyma Drabika przyjeżdża bardzo dobrze dysponowany Paweł Przedpełski. 

Wysokie zwycięstwo Eltrox Włókniarza Częstochowa jest zapewne najlepszym prezentem dla Marka Cieślaka, który obchodził wczoraj swoje siedemdziesiąte urodziny. Trenerowi Lwów i Reprezentacji Polski życzymy spełnienia najskrytszych marzeń! 

Punktacja: 

Eltrox Włókniarz Częstochowa: 

9. Leon Madsen- 14+1 (3,3,3,2*,3) 

10. Rune Holta- 5+1 (2,2*,1,0) 

11. Fredrik Lindgren- 7+1 (1,1*,3,2,0) 

12. Paweł Przedpełski- 10 (3,2,1,3,1) 

13. Jason Doyle- 10+1 (2*,2,2,2,2) 

14. Mateusz Świdnicki- 2+1 (1,1*,0) 

15. Jakub Miśkowiak- 5+2 (3, 1*,1*) 

16. Bartłomiej Kowalski- 0 

Betard Sparta Wrocław:

1. Maksym Drabik- 8 (2,3,1,2,0,0)

2. Max Fricke- 0 (0,0,-,-) 

3. Maciej Janowski- 11 (0,3,3,0,3,2) 

4. Daniel Bewley- 0 (0,0,-,-,-) 

5. Tai Woffinden- 8 (1,0,2,3,1,1) 

6. Gleb Chugunov- 10 (2,3,1,0,1,3) 

7. Przemysław Liszka- 0 (0,-,0) 

8. Michał Curzytek- 0

foto. źródło speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *