Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Niels Kristian Iversen wygrał turniej z okazji 90-lecia ROW-u Rybnik

Niels Kristian Iversen

Autor: Sebastian Krauz

Niels Kristian Iversen wygrał turniej z okazji 90-lecia ROW-u Rybnik

Niels Kristian Iversen okazał się najlepszy w turnieju z okazji 90-lecia ROW-u Rybnik. Duński żużlowiec w klasyfikacji generalnej wyprzedził Bartłomieja Kowalskiego oraz Daniela Bewleya. Zawody zakończyły się fatalnie dla Krystiana Pieszczka, który po upadku w swoim piątym starcie, został zabrany do szpitala.

Turniej w Rybniku został zorganizowany z okazji 90-lecia ROW-u Rybnik i mimo początkowych perturbacji, ostatecznie okazał się całkiem sporym sukcesem, bowiem na trybunach zasiadło tego dnia około 4000 kibiców. Skład turnieju jeszcze przed jego rozpoczęciem uległ kilku modyfikacjom, ale ostatecznie prezentował się on całkiem solidnie. Na torze zaprezentowali się między innymi znani z PGE Ekstraligi Bartłomiej Kowalski, Daniel Bewley i Jaimon Lidsey, czy takie legendy jak Niels Kristian Iversen oraz Damian Baliński. W stawce nie zabrakło również młodych talentów, a oczy kibiców były zwrócone zwłaszcza na młodziutkiego Nazara Parnickiego, który od kilku tygodni jest na ustach wszystkich kibiców żużla w Polsce.

Turniej w Rybniku składał się z 20 biegów oraz barażu dla zawodników z miejsc 3-6. Awans do wielkiego finału zagwarantowany miała dwójka najlepszych zawodników fazy zasadniczej. Kibice mieli także okazję oglądać biegi pokazowe w których prezentowali się młodsi zawodnicy.

Bartosz Smektała wygrał 3 rundę German Speedway Masters

Choć początek zawodów był dość spokojny i o kolejności na mecie decydował zazwyczaj moment startowy i dojazd do pierwszego łuku, to z czasem kibice oglądali na torze coraz więcej walki. Bardzo szybko na prowadzenie wysforowała się grupa zawodników, którzy mieli między sobą rozstrzygnąć, kto tego dnia stanie na podium. Najlepiej prezentował się zawodnik Sparty Wrocław, Daniel Bewley, który z piętnastoma punktami na koncie wygrał fazę zasadniczą i był pewny udziału w finale, podobnie jak Damian Baliński, który był wówczas drugi.

Pechowo zawody zakończyły się dla Krystiana Pieszczka i Brady-ego Kurtza, którzy zaliczyli makabryczny wypadek w biegu numer siedemnaście. Polak na wyjściu z łuku nie opanował motocykla i wpadł na Kurtza. Zawodnik Orła Łódź upadł na tor, jednak o wiele gorzej wyglądała sytuacja z Pieszczkiem, który uderzył w bandę. Polak został zabrany karetką do szpitala. Lekarze podejrzewają odnowienie kontuzji kolana. Po upadku w swoim drugim biegu, z zawodów wycofał się Lech Chlebowski.

W biegu barażowym pod taśmą ustawili się Bartłomiej Kowalski, Jaimon Lidsey i Niels Kristian Iversen. W biegu miał wziąć udział także Brady Kurtz, jednak ze względu na upadek, nie pojawił się on w nim. W biegu barażowym działo się niewiele i do wielkiego finału awans wywalczyli Bartłomiej Kowalski i Niels Kristian Iversen. W finale faworytem wydawał się być Daniel Bewley, jednak nieoczekiwanie to Niels Kristian Iversen, który miał bardzo dobrą końcówkę zawodów, wyszedł najlepiej spod taśmy i pojechał po zwycięstwo w finale. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kowalski a trzecie Daniel Bewley. Miejsce tuż za podium zajął Damian Baliński.

Punktacja:

1. Niels Kristian Iversen (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (3,0,2,3,3) – 11+1. miejsce w finale
2. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) – (3,2,3,2,2) – 12+2. miejsce w finale
3. Daniel Bewley (Betard Sparta Wrocław) – (3,2,3,3,3) – 14+3. miejsce w finale
4. Damian Baliński (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – (2,3,2,3,2) – 12+4. miejsce w finale
5. Jaimon Lidsey (Fogo Unia Leszno) – (2,3,1,2,3)11 
6. Brady Kurtz (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (3,1,3,1,3) 11 
7. Krystian Pieszczek (ROW Rybnik) – (1,3,3,2,E) 9 
8. Nazar Parnicki (Fogo Unia Leszno) – (1,2,1,3,1) 8 
9. Lars Skupień (Budmax-Stal Polonia Piła) – (2,2,2,0,1) 7 
10. Robert Chmiel (SpecHouse PSŻ Poznań) – (D,0,2,2,2) 6 
11. Paweł Trześniewski (ROW Rybnik) – (1,3,0,1,0) 5 
12. Patryk Wojdyło (ROW Rybnik) – (2,1,0,1,1) 5 
13. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – (0,1,1,0,2) 4 
14. Kacper Tkocz (ROW Rybnik) – (0,1,0,1,1) 3 
15. Seweryn Grabarczyk (ROW Rybnik) – (0,0,1,D,E) 1 
16. Lech Chlebowski (ROW Rybnik) – (1,E,ns,ns,ns) 1 

Fot. Łukasz Wilk

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Niels Kristian Iversen wygrał turniej z okazji 90-lecia żużla w Rybniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *