Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Niels Kristian Iversen szczerze o ostatnich latach. „Zeszły rok to był czas, w którym musiałem się odbudować”

Niels Kristian Iversen

Autor: Sebastian Krauz

Niels Kristian Iversen szczerze o ostatnich latach. „Zeszły rok to był czas, w którym musiałem się odbudować”

Niels Kristian Iversen w sezonie 2022 znów błyszczał na torach 1. Ligi Żużlowej. Doświadczony Duńczyk po kilku ciężkich latach odbudował swoją formę i zapracował tym samym na nowy kontrakt w ekipie Orła Łódź. W rozmowie z polskizuzel.pl zawodnik opowiedział o ostatnich ciężkich latach oraz planach na sezon 2023.

Niels Kristian Iversen w sezonie 2022 wystąpił w 18 meczach ekipy z Łodzi i 91 razy pojawił się na torze. Wygrał 30 biegów, 23 razy był drugi a 22 razy trzeci. W 16 biegach nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,857 co było dwudziestym pierwszym wynikiem w całej lidze. Doświadczony Duńczyk dobrymi wynikami wywalczył sobie nowy kontrakt i w sezonie 2023 nadal będzie startował z orłem na piersi.

Iversen udzielił niedawno wywiadu witrynie polskizuzel.pl w którym opowiedział o ostatnich ciężkich latach oraz planach na sezon 2023. Duńczyk zaznaczył, że miniony sezon był dla niego bardzo udany i cieszy się, że po dwóch ciężkich latach wreszcie odnalazł formę.

– Przyznam szczerze, że obecnie czuję się znacznie lepiej niż rok temu. Sezony 2020 i 2021 były dla mnie naprawdę trudne na wielu płaszczyznach. Cieszę się, że ten etap mojej kariery został już zamknięty. Zeszły rok to był czas, w którym musiałem się odbudować. Moja jazda nie była zbyt równa. Na pewno nie byłem zadowolony z niektórych występów. Jestem jednak szczęśliwy, że pojawiły się także spotkania, w którym poczułem, że zbliżam się do swojego optymalnego poziomu – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Niels Kristian Iversen.

Poznaliśmy rywali sparingowych GKM-u Grudziądz

Zawodnik powiedział także, że wierzy, że sezon 2023 będzie dla niego jeszcze lepszy. Duńczyk obecnie trenuje bardzo intensywnie, żeby zdążyć z formą fizyczną na start sezonu. Duńczyk powiedział także, dlaczego zdecydował się pozostać w Orle Łódź.

– Teraz trenuję bardzo intensywnie i czuję się znacznie lepiej zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. To wszystko sprawia, że wiele obiecuję sobie po swoich tegorocznych występach. Zdecydowałem się na pozostanie w Orle, ponieważ jestem zadowolony z tego, jak wyglądał mój pobyt w tym klubie w zeszłym roku. Poza tym moje rozmowy z działaczami przebiegały bardzo dobrze. Od początku czułem, że we mnie wierzą i że są przekonani, jak wiele mogę dać tej drużynie – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Niels Kristian Iversen.

Niels Kristian Iversen wierzy także, że ekipa z Łodzi może namieszać w 1. Lidze i pokrzyżować plany faworytom. Duńczyk uważa także, że zatrudnienie Marka Cieślaka na stanowisku trenera to bardzo dobra decyzja włodarzy klubu i nie może doczekać się on współpracy z nim.

Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY, GOŚCIEM WALDEMAR SADOWSKI – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *