Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Optymistyczny Nicolai Klindt mówi, że Wybrzeże może być w finale

Nicolai Klindt
Fot. Jakub Malec

Autor: Dawid Ociepa

Optymistyczny Nicolai Klindt! Mówi, że Wybrzeże może być w finale

Nicolai Klindt w listopadowym oknie transferowym odszedł z ROWu Rybnik do Zdunka Wybrzeża Gdańsk. W rozmowie z portalem polskizuzel.pl kapitan klubu z Trójmiasta odpowiedział między innymi na pytanie o to, na co stać klub z Gdańska w następnym sezonie.

Poznaliśmy kapitana Falubazu Zielona Góra

Ekipa Zdunka Wybrzeża Gdańsk uległa w tym sezonie sporej przebudowie. Klub opuścili wszyscy seniorzy, którzy startowali w 2022 roku. Stąd istnieją spore wątpliwości co to tego, jak klub z Gdańska poradzi sobie w tym sezonie. Nie mniej, Nicolai Klindt mówi, że nawet finał 1. Polskiej Ligi Żużlowej jest realny:

Dla mnie celem minimum jest play-off, a później to w pewnym sensie loteria. To na kogo trafisz w ćwierćfinale, robi dużą różnicę, podobnie jak kilka innych czynników. Wierzę, że nasza drużyna nie jest bez szans, aby awansować nawet do finału.

W dalszej części wywiadu opisał swoje dotychczasowe doświadczenia z torem w Gdańsku. Powiedział, że jego forma na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego jest niestabilna:

– W Gdańsku miałem kilka dobrych spotkań, ale też tendencję do tego, aby dobrze zaczynać, a kiepsko kończyć. Przeanalizowałem sobie to dokładnie i rzeczywiście, w pierwszych seriach przyjeżdżałem na czołowych lokatach, a pod koniec zawodów przywoziłem punkt lub kończyłem czwarty. Niezależnie od tego lubię tor w Gdańsku, choć nie należy do tych, na których łatwo się wyprzedza. Jestem przekonany, że po kilku treningach odnajdę ścieżki, które mi pomogą, gdy przydarzy się gorsze wyjście spod taśmy.

Marek Grzyb
JUŻ W ŚRODĘ OD 20:00, ZAPRASZAMY

Wybrzeże tej zimy do sezonu przygotowywało się we Władysławowie. Nicolai Klindt, jak sam wspomniał, jest mile zaskoczony jego przebiegiem:

– Jestem bardzo mile zaskoczony tym, jak świetnie został zorganizowany ten obóz. Gwiazda Morza Resort Spa & Sport to wspaniałe miejsce. Na większości obozów w czasie wolnym siedzisz w pokoju i odpoczywasz. My także poza zajęciami przez prawie cały czas trzymaliśmy się razem. Szczególnie środowe zajęcia, które były poświęcone właśnie budowaniu relacji w grupie, były znakomite. Mieliśmy do wykonania kilka ciekawych zadań w grupach i to była naprawdę dobra zabawa. Mamy za sobą kilka dni, które przyjemnie spędziliśmy w swoim towarzystwie i myślę, że atmosfera w zespole jest rewelacyjna.

Dla samego Duńczyka sezon 2023 będzie bardzo ważny. Poprzedni nie potoczył się tak, jakby sam doświadczony zawodnik tego by oczekiwał. W PGE Ekstralidze objechał tylko jedno spotkanie, w którym na 5 biegów zdobył 4 punkty

W 1. Polskiej Lidze Żużlowej natomiast jego średnia biegopunktowa wyniosła tylko lekko ponad 1.800. Stąd też żużlowiec z Outrup zapewne zrobi wszystko, aby udowodnić, że nie otrzymał opaski kapitańskiej z przypadku:

Wybór na kapitana drużyny to zaszczyt, szczególnie w wypadku kiedy masz do czynienia z taką świetną ekipą jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk na sezon 2023. Trudno powiedzieć, jakim będę kapitanem, jaki będę miał styl, ale najważniejsze jest to, aby każdy dawał z siebie sto procent w każdym wyścigu. Z przyjemnością będę pomagał kolegom tak na torze, jak i w parku maszyn. Myślę też, że złapałem bardzo dobry kontakt z Erykiem Jóźwiakiem. Na pewno ten fakt ułatwi mu pracę, gdy w pewnych kwestiach będę pełnił funkcję przekaźnika pomiędzy nim a drużyną. – zakończył na łamach portalu polskizuzel.pl żużlowiec gdańskiego Wybrzeża.

fot.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×