Na tapecie #1 – GKM Grudziądz

Jak sama nazwa mówi bierzemy kluby na tapetę i je analizujemy. Pierwszym klubem będzie GKM Grudziądz. Klub z Grudziądza charakteryzuje się jako solidna marka wśród klubów żużlowych. Włodarze dbają o każdy szczegół jeżeli chodzi o finanse i nie pozwalają aby zawodnicy czekali na swoje wynagrodzenia. Klub z Grudziądza z roku na rok wymienia najsłabsze ogniwo i dzięki temu stają się co raz bardziej niebezpieczni dla innych rywali w lidze. Przejdźmy za tem do analizy.

Klub opuścił Antonio Lindbeck a przyszedł Nicki Pedersen. Była to wymiana na lini Zielona Góra a GKM Grudziądz. Obsadę formacji juniorskiej opuścił Patryk Rolnicki, został Marcin Turowski a z wypożyczeń wrócili wychowankowie klubu odpowiednio z 1 i 2 ligi.

Formacja Juniorska wygląda na przyzwoitą, ostatni rok w gronie juniorów ma Marcin Turowski. Wrócił Denis Zieliński z wypożyczenia – Wybrzeża Gdańsk, Damian Lotarski z Kolejorza Opole. I to właśnie oni będą najbliżej składu ligowego, do pary z Marcinem Turowskim. Warto dodać, że jest też utalentowany Kacper Łobodziński którego wiele osób chwali i mówią, że jak będzie ciężko pracował to może namieszać w formacji juniorskiej.

W formacji seniorskiej nie zaszły duże zmiany po za wspomnianej wymiany na lini Falubaz – GKM. Po przyjściu Nickiego Pedersena który przewiduje się, że będzie wzmocnieniem na śr./biegową 2,0 pkt. mocno klub zyskuje i może namieszać w górnej części tabeli i awansować do wymarzonych play-off ligi. Nicki Pedersen lubi wygrywać a co za tym idzie? Większa motywacja i agresja której moim zdaniem klubowi z Grudziądza brakowało do pełni szczęścia w zeszłym roku. Czy zawodnicy, których widzieliśmy uśmiechniętych i klepiących się po ramieniu zamienią się w zawodników agresywnych, krzyczących, że chcą więcej i więcej nie spoczywających na laurach po jednej wygranej na wyjeździe w zeszłym roku? Nie ukrywajmy, że była to dla GKM-u pewna presja ze strony mediów, zadając ciągłe pytania kiedy to oni wygrają w końcu na wyjeździe? Czy może Nicki przez swoją charakterystyczną osobowość popsuje relacje w parkingu i nie będzie to dobrze funkcjonowało?

Zapewne przekonamy się dopiero podczas paru kolejek żużlowych gdzie będzie można powiedzieć dużo więcej. Napewno są dwie opcje albo wpłynie to pozytywnie i klub będzie walczył o play-off bądź negatywnie gdzie bedą walczyć o utrzymanie w lidze.

Formacja Juniorska: 3+ (w skali 1-6)

Formacja Seniorska: 5- (w skali 1-6)

Razem suma: 8 (w skali 1-12)

Wszyscy zawodnicy jadący na 100% swoich możliwości dają możliwość na 3-4 miejsce w lidze a przy słabej postawie szacujemy, że będą walczy o 5-8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *