Myszy w Lesznie! Zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra.

W najbliższy wtorek, 28 lipca, odbędzie się zaległy mecz 6. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy FOGO Unią Leszno, a RM SOLAR FALUBAZ Zieloną Górą. 

Mecz początkowo zaplanowany był na 19 lipca, jednak ze względów bezpieczeństwa nie mógł odbyć się w tym terminie. Powodem tej decyzji było wykrycie koronawirusa u jednej z osób przebywających w parkingu podczas meczu ROWu Rybnik i FOGO Unii Leszno. Na szczęście podczas badań na obecność wirusa u zawodników oraz sztabów szkoleniowych obu ekip okazało się, że wszystkie wyniki są negatywne.

Będzie to spotkanie lidera z wiceliderem przejściowej tabeli. Na zespół z Leszna nikt nie potrafił znaleźć jeszcze recepty. Z kolei Falubaz tracił punkty już dwukrotnie. Drużyna Piotra Żyto przegrała u siebie w 2. kolejce z Włókniarzem 59-31, a następnie dość sensacyjnie urwała punkty wrocławianom na ich stadionie odnotowując remis.

Ostatni raz ekipie z Zielonej Góry udało się wygrać w Lesznie w 2014 roku. Późniejsze starcia tych drużyn na stadionie im. Alfreda Smoczyka kończyły się wygranymi “Byków” z jednym wyjątkiem. W 2016 na torze w Lesznie padł remis.

Czy zawodnicy spod herbu Myszki Miki będą w stanie zawalczyć o pełną pulę w Lesznie? A może leszczyńskie “Byki” po raz kolejny okażą się mało gościnne dla swoich rywali i umocnią się na pozycji lidera?

Odpowiedź poznamy już we wtorek. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 20:00.

Awizowane składy:

RM Solar Falubaz Zielona Góra

1. Antonio Lindbaeck
2. Martin Vaculik
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder

Fogo Unia Leszno

9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *