Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Turnieje Indywidualne

Musielak odkrywa kolejne karty w swoim turnieju. Pojedzie legenda Unii Leszno!

FOGO Unii Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Musielak odkrywa kolejne karty w swoim turnieju. Pojedzie legenda Unii Leszno!

Choć do turnieju z okazji piętnastolecia startów Tobiasza Musielaka na torach żużlowych pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc, „Tofeek” regularnie odkrywa kolejne karty na liście startowej. W poniedziałkowy poranek poinformował kibiców, że na „Smoczyku” będą mogli zobaczyć Damiana Balińskiego.

46-letni Baliński to leszczynianin z krwi i kości. Dla swojego macierzystego klubu jeździł nieprzerwanie od 1994 do 2014 roku. Kolejne trzy lata spędził w Rybniku, natomiast od 2018 roku reprezentuje barwy Kolejarza Rawicz. W tym sezonie na poziomie 2. Ligi Żużlowej popularny Bally miał drugą średnią biegopunktową w swoim zespole – 1,718. Pojechał tylko w dziewięciu spotkaniach ze względu na problemy finansowe klubu.

Do największych sukcesów Balińskiego należą złoto Drużynowego Pucharu Świata oraz brązowy medal indywidualnych mistrzostw Polski w 2007 roku. Oprócz tego zawodnik osiągał również liczne sukcesy z Unią Leszno w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Damian Baliński ma na swoim koncie cztery srebrne oraz dwa złote medale ze swoją macierzystą drużyną.

Tym samym znamy już trzech gości zaproszonych przez Tobiasza Musielaka na zawody zaplanowane na 7 października w Lesznie. Są nimi Bartosz Smektała, Grzegorz Walasek i właśnie Baliński. „Tofeek” zapowiada, że kolejne karty odkryte zostaną niebawem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *