Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Mrozek zdradza, dlaczego wybrał Pieszczka: „Miniony sezon pokazał, że Krystian jest wartościowym zawodnikiem”

Mrozek

Autor: Wiktoria Wybraniec

Mrozek zdradza, dlaczego wybrał Pieszczka: „Miniony sezon pokazał, że Krystian jest wartościowym zawodnikiem”

Ostatnio pisaliśmy o tym, że Krystian Pieszczek zostaje na następny sezon w ROWie Rybnik. Dzisiaj znamy szczegóły zawarcia porozumienia.

Transfery Żużlowe. Składy 2023

Krzysztof Mrozek w ostatnich latał zadziwiał środowisko żużlowe, bowiem co roku zmieniał skład drużyny. W tym roku jednak zdecydował się na zostawienie starego bo jak mówi: „Nie chciałem zaczynać kolejnego sezonu z pięcioma nowymi seniorami”.

Pierwszym potwierdzonym był Wojdyło, później miał być Lyager, ale finalnie zabraknie go w składzie Rekinów. Teraz znamy kulisy kontraktu trzeciego zawodnika – Krystiana Pieszczka. Prezes ROWu powiedział jakie czynniki miały wpływ na taki ruch.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

„Dlaczego Krystian zostaje? Są trzy powody. Po pierwsze nie chciałem wymieniać całej drużyny i zaczynać kolejnego sezonu z pięcioma nowymi seniorami. Po drugie ten miniony sezon pokazał, że Krystian jest wartościowym zawodnikiem. On miał tendencję zwyżkową, a ostatnie mecze w jego wykonaniu wyglądały rewelacyjnie. Po trzecie podoba mi się jego dynamiczny sposób jazdy, jego zadziorność i to jak walczy na torze. On ma charakter. Poza tym jest bardzo konkretnym człowiekiem, który zawsze mówi to, co myśli. A tak na marginesie, to trener Antoni Skupień dał mu bardzo dobre referencje” – oznajmił prezes dla oficjalnej strony klubu.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *