Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin pewnie odnosi kolejne zwycięstwo. Menadżer podsumowuje piątkowy mecz

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Motor Lublin pewnie odnosi kolejne zwycięstwo. Menadżer podsumowuje piątkowy mecz

Piątkowe spotkanie przy Z5 to kolejny jednostronny mecz wygrany wysoko przez gospodarzy, ale to już chyba nikogo nie dziwi. Lubelskich kibiców na pewno cieszy jeszcze jedno zwycięstwo w wykonaniu ich drużyny. Jednak nie tylko pokonanie Falubazu może cieszyć kibiców z Lublina, przynajmniej według Jacka Ziółkowskiego.

Menadżer Koziołków nie może narzekać na postawę swoich żużlowców, którzy po raz kolejny zaprezentowali się fenomenalnie przed własną publicznością. W drużynie Motoru punktowali absolutnie wszyscy (z wyjątkiem Jaworskiego, który był pod „16”). Najgorzej z seniorów spisał się Lindgren, ale na tle żużlowców z Falubazu, jego 5 punktów z bonusem to bardzo dobry wynik. Świetny mecz zaliczył Mateusz Cierniak, który po słabszym początku sezonu ewidentnie się odbudował.

-Bardzo fajnie od drugiego wyścigu. Wysoka przewaga. Kibice chyba zadowoleni, bo lubelska drużyna wygrała, Jarek Hampel pokazał się z bardzo dobrej strony. Także wszystko okej, prawda? – podsumował spotkanie Ziółkowski. Menadżer Motoru zwrócił uwagę na bardzo dobry występ byłego kapitana lubelskiej drużyny – Jarosława Hampela, który nie zapomniał, jak się jeździ w Lublinie. Senior zielonogórskiej drużyny był najlepszym zawodnikiem gości i przywiózł 13 punktów.

W 14 biegu zamiast Jacka Holdera pod taśmą ustawił się Bartosz Jaworski, dla którego ten bieg był debiutem w PGE Ekstralidze. Jaworski nie miał prędkości i przyjechał ostatni. Dodatkowo otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej. A jak jego występ podsumował Jacek Ziółkowski?

-Ja podsumowuję jego ostatnie dwa tygodnie bardzo dobrze, a to, że dzisiaj zaliczył „zero”… Najważniejsze, że ma za sobą ten pierwszy występ. Pozbędzie się tego stresu związanego z debiutem.

Mecz z Zieloną Górą był piątym wygranym meczem w tym sezonie i… 17. z rzędu. Czy kolejne spotkania też będą tak wyglądały? A jak Wam się podobał się ten mecz i jak Wy oceniacie lubelską drużynę?

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch
20240426 DSC03100
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *