Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Orlen Oil Motor Lublin zdeklasował Novyhotel Falubaz Zieloną Górę. Jarosław Hampel show 56:34 [RELACJA]

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Edyta Wojdeł

Orlen Oil Motor Lublin zdeklasował Novyhotel Falubaz Zieloną Górę. Jarosław Hampel show 56:34 [RELACJA]

Za nami pierwsze spotkanie 5. rundy PGE Ekstraligi. ORLEN OIL Motor Lublin zdecydowanie pokonał Novyhotel Falubaz Zieloną Górą. Rewelacyjna dyspozycja oraz znajomość lubelskiego toru Jarosława Hampela nie zdołała uratować beniaminka PGE Ekstraligi.

Pierwszą serię startów rozpoczął biegowy remis. Najlepszą dyspozycją wykazał się doskonale znający lubelski owal – Jarosław Hampel. W biegu juniorskim, obserwowaliśmy natomiast zdecydowaną dominację Motoru. W trzecim starcie tego popołudnia, Piotr Pawlicki usilnie próbował dogonić Fredrika Lindgrena, jednakże Szwed zdołał utrzymać drugą pozycję. Daleko w tyle pozostał natomiast Jan Kvech. Podczas ostatniego starcia przed równaniem, na prowadzenie szybko wyszedł Przemysław Pawlicki, jednakże Mateusz Cierniak i Wiktor Przyjemski szybko uporali się z przeciwnikiem. Kacper Rychliński kompletnie nie liczył się w walce o punkty.

Początek drugiej kolejki rozpoczęło rewelacyjne wyjście ze startu reprezentanta Falubazu, Rasmusa Jensena. Na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Fredrik Lindgren, a stworzoną okazję prawie wykorzystał również Jack Holder. Finalnie jednak Duńczyk dowiózł trzy punkty. W szóstym biegu, ponownie fenomenalną dyspozycją wykazał się Jarosław Hampel, który poradził sobie bez najmniejszego problemu z parą Zmarzlik – Bańbor. Jank Kvech ponownie nie zdołał przywieźć punktów. Kolejkę zakończyła kolejna czteropunktowa wygrana lubelskich Koziołków. Po starciu na drugim łuku, z Mateuszem Cierniakiem, na tor upadł Piotr Pawlicki. Żużlowiec Falubazu pozbierał się jednak sprawnie i opuścił owal, dzięki czemu wyścig nie został przerwany.

Po drugim równaniu toru ponownie od startu świetnie pokazał się Rasmus Jensen, który atakowany przez Wiktora Przyjemskiego, przez dwa i pół okrążenia wiózł trzy punkty. Finalnie jednak, wyprzedził go Bartosz Zmarzlik. Wyścig dziewiąty ponownie należał w pełni do Jarosława Hampela. Jednakże na trzecim okrążeniu, na wyjściu z pierwszego łuku, podczas usilnej próby dogonienia Mateusza Cierniaka, mocno z torem zapoznał się Jan Kvech, a wyścig został przerwany. Decyzją sędziego Czech został wykluczony. Druga odsłona biegu nie była już tak dobra dla Jarosława Hampela, który stracił pierwsze punkty tego wieczoru. Kolejny bieg, przyniósł walkę o dwa punkty pomiędzy Piotrem Pawlickim, a Fredrikiem Lindgrenem. Szwed jednak zdefektował, a bieg zakończył się remisem.

Czwarta seria startów rozpoczęła się pierwszą w tym spotkaniu punktową dominacją żużlowców z Zielonej Góry. Na torze po raz pierwszy również pojawił się, w zastępstwie Przemysława Pawlickiego, Michał Curzytek. Młody zawodnik wykazał się konkretną wolą walki, pokonując Fredrika Lindgrena. Bieg dwunasty przyniósł ponownie rezerwę zwykłą w ekipie gości. Pod taśmą ponownie zameldował się Michał Curzytek, w miejsce Jana Kvecha. Żużlowiec ponownie zacięcie walczył o punkty, przywożąc finalnie dwa oczka. Ostatni wyścig przed biegami nominowanymi przyniósł kolejny upadek Piotra Pawlickiego, który ponownie zdążył jednak pozbierać się z toru. Rasmus Jensen pokonał Mateusza Cierniaka, jednakże nie był w stanie dogonić Bartosza Zmarzlika.

Wyścig czternasty przerwało nierówne podniesienie taśmy. Bieg ten był zarazem debiutem Bartosza Jaworskiego, który nie był jednak w stanie konkurować z rozjeżdżonymi przez całe popołudnie zawodnikami. Finalnie przedostatni start zakończył się w stosunku 3 do 3. Ostatni pojedynek ponownie przerwała maszyna startowa. Powtórka od startu do mety należała do Jarosława Hampela. Tuż za nim naciskany przez Wiktora Przyjemskiego na drugiej pozycji dojechał Rasmus Jensen. Była to jedyna czteropunktowa wygrana reprezentantów Falubazu w tym spotkaniu.

ORLEN OIL MOTOR LUBLIN 56 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVXIVXVRazem
9Dominik Kubera1+13329+1
10Mateusz Cierniak32+12+11311+2
11Jack Holder21339
12Fredrik Lindgren2+13d05+1
13Bartosz Zmarzlik323311
14Wiktor Przyjemski32+1117+1
15Bartosz Bańbor2+11+1104+2
16Bartosz Jaworski0

NOVYHOTEL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 34 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Jarosław Hampel3313313
2Jan Kvech00u0
3Rasmus Jensen02222210+1
4Przemysław Pawlicki1001
5Piotr Pawlicki1u2u3
6Kacper Rychliński0011
7Mateusz Łopuski1102
8Michał Curzytek121+14+1
motor falubaz 2
Fot. Kazimierz Kożuch
hampel
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *