Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin wygrywa kolejne spotkanie. Unia mocno postawiła się mistrzom Polski [RELACJA]

Motor Lublin
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Motor Lublin wygrywa kolejne spotkanie. Unia mocno postawiła się mistrzom Polski [RELACJA]

Szybki mecz, bo straszył deszcz. Finalnie udało się odjechać całe spotkanie, a Fogo Unia Leszno stawiała się gościom. Jednak żużlowcy Motoru Lublin wyprowadzili kilka skutecznych ciosów i wygrali dosyć wyrównane spotkanie. Ciekawi jak wyglądał ten mecz? Zapraszamy na skrót.

Wyrównany początek meczu

Za Janusza Kołodzieja w pierwszym biegu pod taśmą ustawił się Nazar Parnitskyi. Świetny start Kubery i wyjście na prowadzenie, za jego plecami walka o ostatni punkt Nazara z Fredką. Finalnie spotkanie rozpoczęło się od remisu. Przyjemski zaraz po starcie odjechał reszcie. Para gospodarzy szybko uporała się z Bańborem i kolejny bieg zakończył się remisem. Zmarzlik bezapelacyjnie był najlepszy na starcie i szybko zbudował sobie przewagę. Za nim Holder gonił Rew, ale nie dał rady. Zengota próbował gonić Holdera, ale był za daleko, by próbować atakować. Bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla Koziołków. Przyjemski kolejny raz świetny start, ale już na drugim okrążeniu wyprzedził go Lebiediew. Trzeci do mety przyjechał Cierniak. Po I serii wynik meczu to 11:13.

Remisy i jedno zwycięstwo Motoru

W piątym biegu Kołodzieja znów zastąpił Parnitskyi. Nazar bardzo dobrze wystartował i już na pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie. Rew zaatakował pod koniec biegu Lindgrena, ale Szwed się wybronił. Cierniak był nigdzie. Wynik biegu szóstego wyjaśnił się na pierwszym łuku i para Koziołków wygrała po raz pierwszy w tym spotkaniu podwójnie. W wyścigu siódmym wszystko rozstrzygnęło się na pierwszym okrążeniu – Zmarzlik wysforował się na prowadzenie, a Smektałą przepchnął się przed Bańbora. Po drugiej serii wynik meczu to 19:23. Przestało padać.

Jeden cios Motoru i +8 pkt dla gości

Świetnie wystartował Zengota, ale na przeciwległej prostej minął go Cierniak. Jednak Zengiemu udało się odzyskać straconą pozycję i padł kolejny remis. Mencel zaliczył defekt. Dobry start pary Motoru, ale Lebiediew wypuścił się po szerokiej i minął pod koniec pierwszego okrążenia parę gości. Smektała próbował podgryzać żużlowców z Lublina, ale nie dał rady. Kołodzieja po raz kolejny zastąpi Nazar. Zmarzlik zaliczył kolejny fenomenalny start i od razu objął prowadzenie. Bardzo mądra jazda Przyjemskiego zapewniła mu drugie miejsce i goście odskoczyli już na 8 punktów. Wynik po trzeciej serii to 26:34.

Goście coraz bliżej zwycięstwa

Świetny start Smektały, który objechał wszystkich. Rew gonił Cierniaka i wyprzedził go na ostatnim okrążeniu. Gospodarze odrobili dwa punkty. Za Janusza Kołodzieja w 12. biegu wystartował Lebiediew. Holder szybko odjechał Jabłońskiemu, za którym bój toczył Lebiediew i Bańbor. Finalnie Bykom udało się dowieźć remis do mety. 13. bieg dla Zmarzlika. Za jego plecami walka o kolejne punkty toczył Lindgren z leszczyńską parą. Szwedowi udało się wyprzedzić tylko Lebiediewa. Przed nominowanymi wynik meczu to 35:43.

Nominowane

W biegu 14. pod taśmą ustawili się: Keynan Rew, za którego wystartuje Nazar Parnitskyi, Jack Holder, Bartosz Smektałą, Mateusz Cierniak, za którego pojedzie Wiktor Przyjemski. W 15. wyścigu wystartują: Bartosz Zmarzlik, Grzegorz Zengota, Andrzej Lebiediew, Dominik Kubera. Nazar objął prowadzenie po starcie, ale na drugim okrążeniu je stracił na rzecz pary Koziołków. Goście wygrali podwójnie, a tym samym wygrali całe spotkanie.

W 15. biegu za Zmarzlika wystartował Bartosz Jaworski. Świetny start lubelskiego juniora, który chwilę pościgał się z leszczyńską parą. Kubera na drugim okrążeniu rzucił się w pogoń za parą Byków i udało mu się wyprzedzić Zengotę. Cały mecz zakończył się wynikiem 40:50, a Unia Leszno jest pierwszą drużyną, która w tym sezonie zdobyła min. 40 punktów w meczu z Motorem.

FOGO Unia Leszno: 40

9. Bartosz Smektała (2,1*,0,3,0) 6+1
10. Andrzej Lebiediew (3,2,3,1*,0,3) 12+1
11. Janusz Kołodziej z/z
12. Keynan Rew (2,1,1,1,-) 5
13. Grzegorz Zengota (0,1,3,2,1) 7
14. Antoni Mencel (1*,0,d) 1+1
15. Hubert Jabłoński (2,0,2) 4
16. Nazar Parnitskyi (1*,3,0,1) 5+1

Orlen Oil Motor Lublin: 50

1. Dominik Kubera (3,3,2,2,2) 12
2. Jack Holder (1,2*,1*,3,2*) 9+3
3. Fredrik Lindgren (0,2,1,1) 4
4. Mateusz Cierniak (1*,0,2,0,-) 3+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,3,-) 12
6. Wiktor Przyjemski (3,2,2*,3) 10+1
7. Bartosz Bańbor (0,0,0) 0
8. Bartosz Jaworski (0) 0

Mistrz Polski Motor Lublin
Fot. Paweł Wilczyński
437524159 829687742531062 2024559025313769230 n
Fot. Czarny Productions

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×