Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Janusz Kołodziej na celowniku KS Apatora Toruń. Kibice zacierają ręce

Kołodziej
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Janusz Kołodziej na celowniku KS Apatora Toruń. Kibice zacierają ręce

Fogo Unia Leszno znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji. Kontuzjowani są aktualnie Janusz Kołodziej oraz Damian Ratajczak. Młodzieżowiec prawdopodobnie zakończył już swój sezon. Oczywiście „Byki” będą walczyły o utrzymanie do samego końca, ale wiarę powoli tracą nawet zagorzali kibice. Nic więc dziwnego, że już toczą się rozmowy na temat przyszłości żużlowców Unii.

Bez dwóch zdań największą gwiazdą zespołu jest Janusz Kołodziej. Doświadczony zawodnik rozpoczął sezon z urazem mostka, jednak zdołał wystartować w pierwszej kolejce i poprowadził Unię do zwycięstwa przeciwko Krono-Plast Włókniarzowi Częstochowa. Podczas spotkania w Grudziądzu nabawił się jednak kolejnej kontuzji, która tym razem wyklucza go z rywalizacji na dłuższy okres czasu. Na domiar złego nogę w Danii złamał Damian Ratajczak. Oznacza to, że leszczynianie stracili zarówno najlepszego seniora, jak i najlepszego młodzieżowca. Stali się oni tym samym „faworytem” do spadku z PGE Ekstraligi.

Co się stanie z poszczególnymi zawodnikami w przypadku spadku Unii? Najcenniejszym żużlowcem na rynku będzie wówczas bez dwóch zdań Janusz Kołodziej. Trudno sobie wyobrazić, by były uczestnik cyklu Grand Prix zdecydował się pozostać na poziomie Metalkas 2. Ekstraligi. Kołodziej z pewnością zadomowił się w Lesznie, ale jego kariera nieuchronnie zbliża się do końca, a zawodnik ma jeszcze ambicje, by osiągnąć coś w międzynarodowym żużlu. Do tego potrzebna jest jazda na najwyższym poziomie.

Wydawało się, że faworytem do zatrudnienia wychowanka tarnowskiej Unii jest Betard Sparta Wrocław. Wszak zawodnik świetnie radzi sobie od lat na Stadionie Olimpijskim i wydaje się idealnym kandydatem do uzupełnienia składu wrocławian. Z naszych informacji wynika jednak, że 39-latek może trafić do zupełnie innego środowiska.

Janusz Kołodziej znalazł się na szczycie listy życzeń KS Apatora Toruń. „Anioły” szukają zastępstwa za Pawła Przedpełskiego, który miewa przebłyski w domowych spotkaniach, ale od dłuższego czasu jego wyjazdy wyglądają bardzo źle. To właśnie obecnego kapitana zespołu miałby zastąpić Kołodziej, co byłoby ogromnym wzmocnieniem torunian. Wówczas dysponowaliby oni czwórką niezwykle silnych seniorów w postaci Sajfutdinowa, Dudka, Lamberta i właśnie „Koldiego”. Swój ostatni rok na U-24 w sezonie 2025 miałby Wiktor Lampart, a skład uzupełniliby coraz lepsi juniorzy. Takie zestawienie mogłoby sporo namieszać nawet w walce o tytuł.

koldii
Fot. Czarny Productions
Janusza Kołodzieja
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *