Żużel - Best Speedway Tv

Motor Lublin otrzyma 3 miliony z miasta | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Motor Lublin

Motor Lublin otrzyma 3 miliony z miasta

Motor Lublin otrzyma 3 miliony z miasta

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oświadczył w swoich mediach społecznościowych, ile pieniędzy z miast otrzyma Motor Lublin. Mowa o 3 milionach, które klub ma otrzymać w ramach promocji Lublina poprzez żużel. Kwota jest mniejsza niż w zeszłym roku, ale nadal robi spore wrażenie. W swoim wpisie Prezydent uzasadnił decyzję o zmniejszeniu wsparcia.

„Od pewnego czasu dochodzą do mnie pytania ze strony kibiców o wysokość wsparcia finansowego, jakie możemy przeznaczyć w 2022 roku dla klubu. Trudna sytuacja finansowa wynikająca z ustawowego obniżenia dochodów Lublina (udziałów w PIT) o ok. 150 mln zł wymaga od nas, by była to kwota mniejsza niż w ubiegłych latach, więc po konsultacji z Radnymi ostatecznie do projektu budżetu miasta wpisaliśmy kwotę 3 milionów złotych na promocję miasta poprzez żużel. […]; Podkreślam, że nadal Lublin jest miastem, które, obok Wrocławia, najmocniej wspiera finansowo klub żużlowy. Wierzę, że w 2022 roku Speedway Motor Lublin będzie znów w czołówce żużlowej Ekstraligi, będziemy emocjonować się znakomitą jazdą lubelskich żużlowców i świetnymi wynikami” – piszę Prezydent Żuk.

Kibice „Koziołków” nie muszą martwić się również o stadion, na którym w przyszłym roku będą odbywać się zawody żużlowe. Krzysztof Żuk oświadczył, że Motor nadal będą mógł korzystać z dotychczasowego obiektu – „Dodam, że podobnie jak w latach poprzednich klub będzie mógł korzystać ze stadionu przy Al. Zygmuntowskich na preferencyjnych warunkach” – czytamy na profilu Prezydenta Lublina.

fot. Paweł Wilczyński

źródło: Krzysztof Żuk/Facebook

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×