#2 Motor Lublin czyli waleczne Koziołki (nie)spodziewanie na drugim miejscu w sezonie 2021

Motor Lublin to drużyna, która ukończyła zmagania ekstraligowe w sezonie 2021 na drugim miejscu. Jedni powiedzą, że stało się to niespodziewanie, a jeszcze inni stwierdzą, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego. W końcu jest to rywalizacja w najlepszej lidze na świecie… tu nie ma miejsca na słabe drużyny.

Zespół z Koziego Grodu odznaczał się na tle innych równą jazdą i jedną z najlepszych par juniorów. Ciężko było tutaj wyróżnić lidera, ponieważ co mecz to inny zawodnik był czołowym członkiem drużyny. Jednak patrząc na średnie to ewidentnie najlepiej radził sobie Mikkel Michelsen, który ma najlepszą średnią ogółem (2.087); na torze domowym (2.311), jak i na wyjeździe (1.872). Świetną postawę prezentował również zawodnik U24- Dominik Kubera.

187025645 250658963519373 5274765292541406745 n 1
fot. Emilia Hamerska – Lengas

W wielu meczach przysłowiową “kropkę nad i” stawiał kapitan zespołu- Grigorij Laguta, który w najtrudniejszych momentach brał ciężar na swoje barki i nie zawodził drużyny jak i kibiców. Istotnym ogniwem w Motorze Lublin byli wcześniej wspomniani młodzieżowcy. Para Wiktor Lampart – Mateusz Cierniak zdobywali cenne punkty nie tylko w biegach młodzieżowych, lecz również rywalizowali na równi z seniorami z innych klubów.

Istotne jest to, że drużyna Motoru nie przegrała żadnego meczu na swoim torze. Z5 stało się niezdobytą twierdzą. Na przegraną zanosiło się w finale Ekstraligi ze Spartą Wrocław. Jednak lublinianie w ostatnim biegu wyszarpali ważny remis.
Jeżeli chodzi o finał to obydwie drużyny (Motor Lublin i WTS Sparta Wrocław) pokazały kibicom na trybunach i przed telewizorami kawał dobrego żużla. Sportowa walka o każdy skrawek toru i każdy punkt to coś, co chcemy oglądać w każdym meczu.


186491496 250656743519595 4189305896482787374 n 1
fot. Emilia Hamerska – Lengas

Ten sezon w wykonaniu Motoru Lublin jest bez wątpienia najlepszym na przestrzeni ostatnich lat. Lublinianie powtórzyli historię i zdobyli po 30 latach ponownie srebrny medal.

Zawodnicy sklasyfikowani

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Mikkel Michelsen1892382617630202,08710,17
2.Grigorij Łaguta1877272016370411,8578,56
3.Wiktor Lampart18681917161400021,8095,94
4.Dominik Kubera17831826251200201,7957,71
5.Jarosław Hampel18882226162400001,6367,44
6.Mateusz Cierniak1860612211900201,3333,50
7.Krzysztof Buczkowski1871714282001101,2964,28

Zawodnicy niesklasyfikowani

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Mark Karion171000000100,0000,00

Mecze:

  • MOTOR Lublin 49:41 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
  • MOJE BERMUDY STAL Gorzów 52:38 MOTOR Lublin
  • MOTOR Lublin 52:38 BETARD SPARTA Wrocław
  • MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra 44:46 MOTOR Lublin
  • MOTOR Lublin 51:39 EWINNER APATOR Toruń
  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 45:45 MOTOR Lublin
  • MOTOR Lublin 49:41 FOGO UNIA Leszno
  • ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 56:34 MOTOR Lublin
  • MOTOR Lublin 46:43 MOJE BERMUDY STAL Gorzów
  • BETARD SPARTA Wrocław 51:39 MOTOR Lublin
  • MOTOR Lublin 58:32 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra
  • EWINNER APATOR Toruń 44:46 MOTOR Lublin
  • MOTOR Lublin 56:33 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
  • FOGO UNIA Leszno 48:42 MOTOR Lublin

Bilans:

W rundzie zasadniczej lubelska drużyna wygrała 9 meczów, 4 przegrała i 1 zremisowała. * bez rundy play-off

fot. Speedway Motor Lublin / Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *