Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin oglosził nowego kapitana! Ma poprowadzić drużynę do trzeciego tytułu

Motor Lublin
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Motor Lublin oglosził nowego kapitana! Ma poprowadzić drużynę do trzeciego tytułu

Orlen Oil Motor Lublin ma za sobą już jeden mecz towarzyski w tym sezonie. Zwyciężyli oni pewnie w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie pokonali miejscową Arged Malesę 56 do 34. Mimo przejechania już jednego starcia, nadal nie znaliśmy kapitana Motoru, a wielu kibiców z niecierpliwością czekało na ogłoszenie nowego dowadzacego wśród zawodników. Wiemy już, kto nim został.

W poprzednim sezonie kapitanem Motoru Lublin był Jarosław Hampel. Doświadczony polski żużlowiec jesienią odszedł jednak do NovyHotel Falubazu Zielona Góra, więc było jasne, że ktoś będzie musiał zastąpić popularnego „Malego”. Dzisiaj lubelski klub w mediach społecznościowych poinformował o nowym dowodzącym. Został nim Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny mistrz świat jest zdecydowanym liderem „Koziołków”, więc powierzenie mu tej odpowiedzialnej roli wydaje się dobrą decyzją.

Bartosz Zmarzlik nie tylko jest świetnym zawodnikiem, który zdobywa wysokie zdobycze punktowe, dopisując do swojego dorobku kolejne tytuły, ale również potrafi on podpowiedzieć kolegom z zespołu, co czyni go bardzo cenionym również pod tym względem. Teraz będzie on miał za zadanie poprowadzić drużynę do trzeciego tytułu Drużynowego Mistrza Polski, do czego Motor Lublin wydaje się być głównym kandydatem.

Przypomnijmy, że Orlen Oil Motor Lublin zainauguruje rozgrywki PGE Ekstraligi w Grudziądzu, gdzie zmierzą się z ZOOleszcz GKM-em. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 14 kwietnia. Z kolei pierwsze starcie przy Alejach Zygmuntowskich odbędzie się 5 dni późnej, a rywalem „Koziołków” będzie Ebut.pl Stal Gorzów.

Zmarzlika
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *