Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Orlen Oil Motor Lublin nawiązał wyjątkową współpracę. Celem szkolenie przyszłych mechaników

Motor Lublin
Fot. Orlen Oil Motor Lublin Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Orlen Oil Motor Lublin nawiązał wyjątkową współpracę. Celem szkolenie przyszłych mechaników

Orlen Oil Motor Lublin jest aktualnie najlepszą polską drużyną żużlową. To właśnie oni w ostatnich dwóch latach podnosili puchar za Drużynowe Mistrzostwo Polski. Ponadto w składzie zespołu możemy znaleźć świetnych zawodników na czele z czterokrotnym mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem. Nic więc dziwnego, że żużel cieszy się w tamtych okolicach ogromną popularnością. Dzisiaj Motor pochwalił się współpracą, która może zainteresować czarnym sportem jeszcze większe grono młodych osób.

W mediach społecznościowych Motor Lublin przekazał, że oficjalnie nawiązali oni współpracę z Zespołem Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie. Uczniowie szkoły będą mogli poszerzać swoje zainteresowanie i wiedzę z zakresu sportu żużlowego, a także kształcić się pod okiem specjalistów, aby w przyszłości być mechanikami żużlowymi. Dla obu stron porozumienie może przynieść wiele korzyści, a wiceprezes klubu jest bardzo zadowolony z jego zawarcia.

– Odbudowa Lubelskiego żużla rozpoczęła się w 2015 roku, chociaż tradycje tego sportu w naszym mieście są przeogromne. Rozpoczęliśmy od szkolenia młodzieży, później wystawiliśmy drużynę w rozgrywkach 2 ligi, 1 ligi w końcu ekstraligi żużlowej. W tej chwili pomysłem klubu, ale także inicjatywą szkoły jest, aby młodzi ludzie poszerzyli grono osób zainteresowanych sportem żużlowym w naszym mieście. Jest bardzo duża potrzeba mechaników sportowych, których na rynku brakuje. Chcemy się dzielić specjalistyczną wiedzą, jak należy przygotowywać motocykle do sportu i każdy, kto będzie chciał z tej wiedzy skorzystać, dostanie taką możliwość – powiedział Piotr Więckowski cytowany przez klubowe media.

Perspektywa kształcenia nowych mechaników żużlowych jest świetna nie tylko z perspektywy „Koziołków”, ale również całego środowiska, w którym specjaliści są często na wagę złota. Biorąc pod uwagę gigantyczne zainteresowanie dyscypliną w Lublinie, zajęcia te mogą cieszyć się dużą popularnością wśród uczniów Zespołu Szkół.

Orlen Oil Motor Lublin rozgrywki PGE Ekstraligi rozpocznie 14 kwietnia, kiedy to pojadą na inaugurację do Grudziądza. Wszystkim w zespole bardzo zależy na tym, by pomścić zeszłoroczną porażkę i wygrać, otwierając sezon możliwie jak najlepiej. Jak potoczy się to spotkanie? Przekonamy się za ponad miesiąc.

429823050 854557776682243 2550197304231654554 n
Fot. Orlen Oil Motor Lublin Facebook
429872376 854557673348920 6841927721662643798 n
Fot. Orlen Oil Motor Lublin Facebook

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *