Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin gotowy na walkę o mistrzostwo Polski „Jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani”

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Motor Lublin gotowy na walkę o mistrzostwo Polski „Jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani”

Już za niecałe trzy tygodnie rusza PGE Ekstraliga, a powoli kończy się czas na przygotowanie do sezonu. Za nami pierwsze sparingi oraz treningi, niestety nie wszyscy mieli jeszcze okazję wyjechać na domowy tor. Do tej grupy zaliczają się oczywiście żużlowcy Motoru Lublin, którzy są wymieniani jako faworyci do tytułu. Jednak czy oni sami czują się gotowi na ten sezon?

Mistrzowie Polski dużo czasu spędzili za granicą na przygotowaniach do sezonu. Najpierw było zgrupowanie na Majorce, później kilka dni spędzili na torze w Gorican, a ostatnio wygrali sparing w Ostrowie. Brakuje im jednak treningów na własnym torze, na który bardzo by chcieli już wyjechać, co zaznaczał Dominik Kubera. Mimo to leszczynianin, w wywiadzie dla Pięć Jeden, wydawał się spokojny o formę drużyny.

-Jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani, bo wykonaliśmy zimą mnóstwo tytanicznej pracy. Każdy z nas bardzo dobrze się przygotował. Mieliśmy świetny obóz na Majorce, gdzie były bardzo mocne treningi i wszyscy napędzaliśmy się, aby jeszcze lepiej to wszystko dokonywać. Fizycznie jesteśmy mega dobrze przygotowani, do tego potrzebujemy czasu, potrzebujemy dobrej pogody, treningów do tego, aby dograć ten sprzęt na 100%. Najbardziej byśmy chcieli, żeby ta pogoda zagościła do Lublina, żeby pomogła trochę ten tor doprowadzić do świetnego stanu – mówił Dominik Kubera

I o tą pogodę się wszystko rozbija, bo prognozy na razie nie są łaskawe dla Lublina. Według synoptyków albo będzie zimno, albo ciepło i deszcz, a tor potrzebuje słońca. Na szczęście dla Koziołków pierwszy mecz jadą na wyjeździe, więc w drugiej połowie kwietnia pogoda może zlituje się nad Kozim Grodem. Dobrze, że chociaż o formę drużyny kibice mogą być spokojni.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
428634027 843582824446405 1376802380168857752 n
Fot. Platinum Motor Lublin/facebook

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *