Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MKOL wydał komunikat ws. uczestnictwa Rosjan i Białorusinów w zawodach sportowych.

MKOL

MKOL wydał komunikat ws. uczestnictwa Rosjan i Białorusinów w zawodach sportowych.

Od kliku dni cały świat sportowy zastanawia się nad tym jaką decyzję podejmować w sprawie reprezentantów Rosji w każdej dziedzinie sportu. FIFA początkowo nie chciała zakazywać reprezentantom Rosji w międzynarodowych spotkaniach, lecz pod naporem niezadowolonych federacji narodowych oraz samych kibiców wykluczyła Rosję z udziału w barażach do najważniejszej imprezy piłkarskiej na świecie.

Początkowo postanowiono jedynie pozbawić Rosję możliwości organizacji międzynarodowych imprez. Rosjanie utracili rundę SGP 2022, piłkarze stracili możliwość rozgrywania narodowych meczy na ojczystej ziemi. Po kilku dniach zdecydowano się pójść o krok dalej i w związku z tym Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował się wydać komunikat w którym czytamy:

 „W celu ochrony integralności światowych zawodów sportowych oraz dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, MKOl zaleca, aby Międzynarodowe Federacje Sportowe i organizatorzy imprez sportowych nie zapraszali ani nie zezwalali na udział rosyjskich i białoruskich sportowców i urzędników w zawodach międzynarodowych”  – napisano w jednym z postanowień MKOLu

Przy czym zaznaczono, że decyzja o wykluczeniu sportowców tych narodowości była bardzo trudna ponieważ oni niczym nie zawinili.

Możemy się spodziewać, że ta decyzja pociągnie za sobą kolejne konsekwencje i na dniach będzie nas czekała decyzja co czeka żużlowców rosyjskiej narodowości, obecnych od lat w cyklu FIM SGP, Mistrz Świata Artiom Łaguta oraz brązowy medalista IMŚ 2021 roku zdecydowanie potępiły zachowania władz Rosyjskich lecz niestety sytuacja dla nich jest nie ciekawa.

Będziemy bacznie obserwować sytuację związana z tą sprawą.

foto: Paweł Wilczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×