Żużel - Best Speedway Tv

Mistrzostwa Europy Par 2022: Polska z brązowym medalem. Kapitalne ściganie w Slangerup  | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Mistrzostwa Europy Par

Za nami Mistrzostwa Europy Par 2022, które rozgrywane były w tym roku w duńskim Slangerup. Reprezentacja Polski była jednym z faworytów do złota, ale ostatecznie biało-czerwoni sięgnęli “tylko” po brąz.

Reprezentacja Polski w ubiegłym roku, we francuskim Mâcon sięgnęła po wicemistrzostwo Starego Kontynentu. Wtedy od biało-czerwonych o cztery oczka lepsi byli Francuzi. Gospodarzy reprezentowali David Bellego i Dimitri Berge. Brązowe medale zdobyli Andžejs Lebedevs i Jevgenijs Kostygovs. W kwalifikacjach do tegorocznych zawodów, rozgrywanych w węgierskim Nagyhalasz awans wywalczyli Łotysze, Czesi oraz Polacy, a w Mâcon Wielka Brytania, Szwecja i Norwegia. Stawkę uzupełnili gospodarze – Duńczycy. Francuzi odpadli w kwalifikacjach.

Zawody były opóźnione o ponad trzy godziny, na co miał wpływ niezwykle intensywny deszcz, który nawiedził Slangerup. Mimo to, kibice licznie zgromadzeni na trybunach obserwowali naprawdę dobre i ciekawe zawody. Ich zadowolenie było o tyle większe, że Mistrzostwa Europy Par 2022 wygrali ich ulubieńcy, czyli Duńczycy. Para Rasmus Jensen – Michael Jepsen Jensen jeździła dziś w zupełnie innej lidze niż ich rywale. Obaj zdobyli po 13 punktów, zaliczając tylko jedno zero.

Bardzo mocni byli także Czesi, których ponownie reprezentowali Vaclav Milik oraz Jan Kvech. Szczególnie postawa starszego z naszych sąsiadów, Milika, mogła się podobać. 14 punktów, to najlepszy indywidualnie wynik. Trzecie miejsce przypadło Polakom w składzie Grzegorz, Zengota, Norbert Krakowiak oraz Kacper Pludra. Polacy mimo zdobycia medalu, mogą czuć pewien niedosyt, ponieważ przed zawodami byli jednymi z faworytów. Słabszy dzień miał Krakowiak, który zdobył tylko 8 punktów. Na wysokości zadania natomiast stanął Zengota, który zdobył 13+2 i potwierdził, że ostatnio jest w kapitalnej formie. Reprezentacja Polski po raz trzeci w historii Mistrzostw Europy Par stanęła na najniższym stopniu podium.