Mistrz kontra outsider! Zapowiedź meczu FOGO Unia Leszno – PGG ROW Rybnik

Już dziś, 31 sierpnia, odbędzie się mecz w ramach 12. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy FOGO Unią Leszno i PGG ROWem Rybnik. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.


Mecz można nazwać pojedynkiem Dawida z Goliatem. Jednak ciężko spodziewać się, aby przysłowiowy Dawid, czyli drużyna PGG ROWu Rybnik, była w stanie powalczyć o zwycięstwo na torze w Lesznie. Potężny Goliat w postaci FOGO Unii Leszno, od początku sezonu okupuje fotel lidera i z dużym spokojem obserwuje walkę pozostałych drużyn o zakwalifikowanie się do fazy play-off.

Rybniczanie w trakcie całego sezonu zgromadzili na swoim koncie zaledwie 2 punkty. Jedynie wygrana w Lesznie przedłuży ich szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek. Zadanie wydaje się być niewykonalne dla podopiecznych Lecha Kędziory, którzy najprawdopodobniej pojadą na “Smoka” walczyć o jak najmniejszy wymiar kary.

IMG 4095 1

Do składu drużyny z Rybnika po dwumiesięcznej przerwie wraca Andrzej Lebiediew. Łotysz wyleczył kontuzję nogi i dziś postara się po raz trzeci w tym sezonie pomóc “Rekinom” w walce o ligowe punkty. Oznacza to, że Lech Kędziora zdecydował się na powrót do wariantu z Robertem Lambertem pod numerem 8.

Zawody będą świetną okazją dla podopiecznych Piotra Barona na przetestowanie sprzętu i ustawień przed końcem rundy zasadniczej. Jest to również szansa dla Janusza Kołodzieja na przełamanie złej passy i odbudowanie pewności siebie. Nie ma co ukrywać, że Unia Leszno, aby walczyć o czwarty z rzędu tytuł DMP, potrzebuje jego dobrej dyspozycji.

Historia spotkań obu ekip jest niesamowicie obszerna, a jej początki sięgają roku 1951. Mimo ogromnej różnicy poziomów tych zespołów nie można zapominać, że mamy do czynienia z dwoma najbardziej utytułowanymi klubami w Polsce.

Czy “Rekiny” unikną lania w Lesznie i powalczą z mistrzami Polski? A może zawodnicy Unii pokażą moc i postraszą rywali przed decydującą fazą sezonu?
Odpowiedź poznamy już dziś!

Awizowane składy:

PGG ROW Rybnik:

1. Kacper Woryna
2. Mateusz Szczepaniak
3. Siergiej Łogaczow
4. Andrzej Lebiediew
5. Vaclav Milik
6. Kamil Nowacki
7. Mateusz Tudzież

Fogo Unia Leszno:

9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szaluderbach
15. Dominik Kubera

fot.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *