Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mikkel Michelsen odpocznie od żużla. Zawodnik rezygnuje ze startów na 10 dni

Mikkel Michelsen

Autor: Sebastian Krauz

Mikkel Michelsen odpocznie od żużla. Zawodnik rezygnuje ze startów na 10 dni

Mikkel Michelsen to niekwestionowany lider Motoru Lublin w tym sezonie. Zawodnik „Koziołków” legitymuje się obecnie średnią na poziomie 2,283 co czyni go piątym najskuteczniejszym zawodnikiem w całej lidze. Od meczu z Apatorem Toruń, jeździ on jednak z kontuzją, której nabawił się podczas próby toru. Teraz zawodnik poinformował, że robi sobie przerwę od startów.

Przypominamy, że na przedmeczowej próbie toru przed meczem Apator Toruń – Motor Lublin 28-latek zanotował upadek po którym tor opuścił w karetce, a w pokoju lekarskim trwała zacięta walka o postawienie na nogi, abym mógł odjechać mecz. Michelsen zmuszony był opuścić swój pierwszy bieg, jednak później wystartował i na torze pojawił się cztery razy. Zawodnik nabawił się urazu kostki, który po meczu ze Stalą Gorzów miał się pogłębić a ból nasilić.

W związku z tym zawodnik wraz ze swoim sztabem zdecydowali zrobić sobie 10 dniową przerwę, podczas której Duńczyk ma przejść rehabilitację i odpocząć. Zawodnik Motoru tym samym opuści między innymi Grand Prix Szwecji w Malilli. Na tor wróci dopiero na ostatnie zawody SEC oraz rewanżowym mecz w finale PGE Ekstraligi który odbędzie się w Lublinie.

Fot. Michał Szmyd – Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *