bstv 1536x162 1

Michelsen oraz Bewley po zawodach SEC w Bydgoszczy

W środowy wieczór odbył się przełożony z soboty 1.Finał Speedway Euro Championship. O tym jak dla zawodników przebiegły zawody kilka słów powiedzieli Mikkel Michelsen oraz Daniel Bewley.

Jak Mikkel Michelsen ocenia swój występ?

Pierwsza runda całkiem dobra, zdobyłem dużo punktów, co ważne. W swoim pierwszym biegu, nie byłem pewny czy jestem wystarczająco szybki, ale po nim wygrałem cztery kolejne. Mikkel podczas środowych zawodów zdobył 14 punktów. –Zaryzykowałem nieco w finale – z ustawieniami, polem startowym – wybrałem tor nr 4, co pewnie było dużym błędem, ale raz wygrywasz, raz przegrywasz. Niestety dziś się nie udało. Według Michelsena wybór 4 pola nie było dobrym rozwiązaniem.

W finale było ciasno, na prostej wpadliśmy na siebie z Leonem (Madsenem) przez co Leon zanotował upadek, ale z tego co widzę wygląda ok – w końcu wygrał w finałowym biegu. To wojownik, duński wiking, ważne, że wszystko z nim w porządku. Zdążyłem już mu powiedzieć przepraszam, nie widziałem cię. Musisz być mężczyzną by przyznać, gdy coś zrobiłeś źle, a faktycznie, było to zbyt ostre z mojej strony. Takie jest ściganie – wszyscy walczymy o tytuł Mistrza Europy, przez co czasem będzie ciasno.

Duńczyk przyznaje się do tego, że to on spowodował wypadek w biegu finałowym i zdążył już przeprosić Madsena. –Generalnie, jestem zadowolony. Oczywiście chciałbym zdobyć kilka punktów więcej w finale, ale zachowamy te trzy punkty na Gustrow. Podsumowując Mikkel Michelsen jest zadowolony, ale punkty które stracił w biegu finałowym pozostawia na kolejny Finał SEC, który odbędzie się w najbliższą sobotę (26.06.2021, 19:00)

Również kilka słów od siebie dodał Daniel Bewley, który zajął trzecie miejsce.

Dzisiejsze zawody ukończone na trzecim miejscu. Jestem jednak trochę zły, bo przed upadkiem (Leona Madsena) prowadziłem na drugim czy trzecim okrążeniu. To prawie jak zwycięstwo, a tak poważnie to jestem całkiem zadowolony z tego wyniku. Dodajmy, że brytyjczyk zdobył 11 punktów.Ściganie się z Leonem i Piotrem, jeszcze kilka lat temu oglądałem SEC z Leonem w stawce, a sam byłem wówczas w angielskiej Championship. To całkiem fajne uczucie – być w finale. Wiadomo, że miło byłoby to wygrać, ale generalnie jestem zadowolony.

źródł: facebook Speedway Euro Championship