Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Leon Madsen wygrywa pierwszy turniej SEC! Polak na podium

Leon Madsen

Autor: Aleksandra Bronisz

Leon Madsen wygrywa pierwszy turniej SEC! Polak na podiumPierwszy z czterech turniejów, który odbył się w środowy wieczór w Bydgoszczy był bardzo emocjonujący. Pierwotnie mieliśmy oglądać te zawody w sobotę, lecz przez opady deszczu termin został przełożony. Zawody wygrał Leon Madsen , a na podium towarzyszyli mu: Piotr Pawlicki i Daniel Bewley .

Działo się bardzo dużo, emocje były widoczne do samego końca. Każdemu bardzo zależało na jak największej ilości punktów. W finale na trzecim okrążeniu zbyt ostry atak wykonał Mikkel Michelsen, który walczył o trzecie miejsce z Leonem Madsenem. W wyniku tego Michelsen został wykluczony.

Madsen był zdolny do jazdy, dlatego powtórka w trzyosobowym składzie. Warto w tym miejscu pochwalić zachowanie Mikkela, który podszedł do swojego rodaka by przeprosić za atak i zobaczyć, jak on się czuje. W powtórzonym biegu finałowym przez długi czas prowadził Piotr Pawlicki, jednak na trzecim okrążeniu minął go Leon Madsen i dowiózł 3 punkty do mety wygrywając tym samym pierwszy turniej SEC.

Mocno poobijany do Bydgoszczy przyjechał Patryk Dudek po upadku podczas meczu, który odbył się w Szwecji dzień wcześniej. Jednak patrząc na jazdę “Duzersa” ciężko uwierzyć, że ten żużlowiec miał jakiś wypadek. Mimo dobrej jazdy, 11 zgromadzonych punktów i dostania się do półfinału niestety zdefektował na starcie i pożegnał się z finałem.

Niestety to nie koniec mowy o upadkach. W biegu 8 Nickiego Pedersena wyciągnęło przy dojeździe do wirażu i stracił panowanie nad motocyklem, uderzając (wydawałoby się) niegroźnie o bandę. W wyniku tego uślizgu Duńczyk wycofał się z zawodów ze względu na ból w kolanie. W jego kolejnych biegach zastępowali go rezerwowi. Dzięki temu szansę na jazdę dostał Mateusz Tonder i Wiktor Przyjemski.

Dobry początek zawodów miał Robert Lambert, wydawać by się mogło, że od początku chciał pokazać rywalom, że nie ma zamiaru żegnać się z mianem Mistrza Europy. Po dwóch wygranych biegach wkradło się zero i defekt, na pocieszenie w swoim ostatnim biegu przywiózł dwa punkty. Zakończył zawody z 8 punktami.
Dobrze zaprezentował się Wadim Tarasienko. Prezentował formę zwyżkową. Zawody rozpoczął od jedynki, później dwie 2 i na koniec dwie 3. Ostatecznie zgromadził 11 punktów, jednak w półfinale zajął trzecie miejsce, które nie dało mu miejsca w finale.


Nasz trzeci reprezentant kraju- Bartosz Smektała z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tych zawodach. W rywalizacji zgromadził tylko 4 punkty.
Mimo, że zawody wygrał Leon Madsen to Piotr Pawlicki z 15 punktami jest liderem cyklu SEC po pierwszej rundzie.

Dziękujemy za wspólne oglądanie i komentowanie transmisji na naszym kanale na YouTubie! https://www.youtube.com/watch?v=PT3ZwtEmz6w

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *