Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Michał Świącik wie, na co stać jego zawodników „Trzeba gdzieś tam to sportowo poukładać i myślę, że chłopaków naprawdę na wiele stać”

Michał Świącik
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Michał Świącik wie, na co stać jego zawodników „Trzeba gdzieś tam to sportowo poukładać i myślę, że chłopaków naprawdę na wiele stać”

Ostatnie mecze nie należą do udanych dla Włókniarza Częstochowa, w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli oni zaledwie jeden punkt i to w domowym starciu z drużyną GKM-u Grudziądz. Wielu kibiców zastanawia się, jak „Lwy” będą prezentować się w zbliżającej się fazie pla-off, gdzie w ćwierćfinałowym dwumeczu zmierzą się ze Stalą Gorzów.

Martin Vaculik zdenerwowany po swoich błędach w meczu z Apatorem Toruń

Podczas meczu z grudziądzanami w studiu na antenie Eleven Sports prezes Włókniarza, Michał Świącik, zapytany został o to, na co stać jego drużynę w decydującej fazie rozgrywek. Świącik odpowiedział, że maja bardzo dobrych żużlowców i wszystko w klubie działa poprawnie, więc trzeba to tylko sportowo poukładać i wtedy zespół będzie stać na bardzo wiele.

„Co do tego, na co nas stać. Mamy bardzo dobrych zawodników, bardzo dobrze wszystko w klubie poukładane, także trzeba to gdzieś tam sportowo poukładać i myślę, że chłopaków naprawdę na wiele stać” – mówił w studiu na antenie Eleven Sports, Michał Świącik.

Częstochowianie fazę play-off rozpoczną w niedzielę wyjazdowym spotkaniem w Gorzowie, a tydzień później podejmą „Stalowców” pod Jasną Górą. Dużo osób w środowisku przewiduje, że będzie to raczej wyrównany dwumecz, którego przegrany będzie mógł liczyć na przejście dalej za sprawą zdobycia największej ilości małych punktów, ze wszystkich zespołów, jakie okażą się gorsze w ćwierćfinałach.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *