Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności

Michał Korościel o Rosjanach i zarobkach żużlowców

Michał Korościel

Autor: Łukasz Kolski

Michał Korościel o Rosjanach i zarobkach żużlowców

Czwartkowy magazyn Best Speedway TV zdominował jeden temat. Goście dyskutowali na temat sytuacji Rosyjskich zawodników w żużlu, swoją opinię mocno wyraził Michał Korościel, dziennikarz sportowy, pasjonat żużla. Dziennikarz zdecydowanie skrytykował sytuacje agresji Rosji na Ukrainę, lecz jego zdaniem argumentacja towarzysząca wykluczeniu Rosjan z polskiego żużla jest nieodpowiednia.

Michał Korościel

Zdaniem dziennikarza wystarczyłoby wykluczenie zawodników z imprez indywidualnych, w których reprezentują oni Federację Rosyjska. Korościel nie wykluczałby zawodników z Polskich lig, porównując sytuacje z innych dyscyplin sportowych, gdzie takie rozwiązania nie mają aktualnie miejsca.

“Musimy się solidaryzować się z Ukraińcami, robić wszystko by uprzykrzyć życie Putinowi, do mnie, tylko nie trafia czasami argumentacja, jaka stoi za wycofywaniem Rosyjskich żużlowców. Jeśli chodzi o cykl Grand Prix jestem za ich wykluczeniem, rosyjscy zawodnicy powinni zostać potępieni, jeśli chodzi natomiast o polską ligę już nie jest to wszystko tak oczywiste, lecz w obecnych nastrojach antyrosyjskich uważam, ze na stadionach tam, gdzieby pojawili się rosyjscy zawodnicy dochodziłoby do niebezpiecznych zdarzeń “

Michał Korościel zaapelował także do dziennikarzy, że powinni brać więcej odpowiedzialności za swoje słowa. Sam ograniczył też swoja aktywność w mediach społecznościowych. Opisał sytuacje. w której rosyjskich żużlowców dotyka hejt oraz otrzymują pogróżki, a nie chce by jakaś z takich sytuacji zakończyła się dodatkowym dramatem.

W drugiej części programu skupiono się pokrótce na nowym formacie wyłonienia Indywidualnego Mistrza Polski, gdzie od tego sezonu finał będzie się odbywał przez 3 dni na 3 innych torach, wcześniej tytuł ten przyznawany był po jednodniowym finale, w którym zwycięzca zdobywał tytuł. Dziennikarz cały czas uważa, że tytuł ten w dużym stopniu zależy od szczęścia i dyspozycji dni finałowych, więc nie jest w pełni miarodajny. Dziennikarz był zwolennikiem finału jednodniowego. Nowe rozwiązanie jest jednak szansą do tego by zawodnicy zarobili większe pieniądze, bo wbrew pozorom w obecnych czasach zawodnicy nie zarabiają tak dużych pieniędzy.

Reklamy

Dziennikarz zaapelował również by finały przeprowadzać na stadionach gdzie kibice są spragnieni żużla i tego rodzaju imprez, odradzałby organizacje finału w Toruniu gdzie żużla na światowym poziomie mają pod dostatkiem za sprawą SGP, SEC czy PGE Ekstraligi, sam zaproponowałby zawody odbyły się w Pile czy Krośnie.

Całość magazynu do obejrzenia na naszym kanale na YouTube: BestSpeedwayTV

276101983 529925058567466 4254699279070451405 n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×