Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Transmisje Grand Prix i SoN na antenie stacji TVN? Michał Korościel przekonuje, że będzie robiony żużel z rozmachem.

Grand Prix

Autor: Bartosz Glapiak

Transmisje Grand Prix i SoN na antenie stacji TVN? Michał Korościel przekonuje, że będzie robiony żużel z rozmachem.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje na temat możliwości transmisji żużla w stacji TVN. Kibice mogliby zobaczyć na antenie zawody cyklu Speedway Grand Prix oraz Speedway of Nations. Przypomnijmy, że od tego sezonu grupa Discovery, do której należą m.in. TVN oraz Eurosport, przejęła prawa do transmisji skoków narciarskich. Czy podobny los czeka dyscyplinę żużlową?

O rozpoczętych rozmowach informował portal wirtualnemedia.pl. Jak oznajmił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska, stacja obecnie przygotowuje się do transmisji żużla, ale na ten moment nie wiadomo, jakie imprezy związane z tą dyscypliną będą relacjonowane. Od przyszłego sezonu głównym promotorem rozgrywek FIM będzie Discovery Sports Events. Dzięki temu relacje na żywo m.in. z zawodów cyklu Grand Prix będzie można oglądać w Eurosporcie oraz kanałach należących do Discovery.

Sprawę skomentował dziennikarz Radia Zet, Eurosportu i Eleven Sports Michał Korościel w Rozmowie Żużlowej WP SportoweFakty. Jak sam przyznał, dużo wskazuje na to, że będzie komentował te zawody, jednak nie jest na sto procent przekonany. – Myślę że po igrzyskach zimowych w Pekinie takie informacje się pojawią, ale nie wypłyną one ode mnie, ja jestem po prostu komentatorem, prowadzącym – powiedział Michał Korościel. – Ja dostałem zapewnienie, że to będzie robione z rozmachem, że to będzie pokazane fajnie i trochę inaczej niż było do tej pory Grand Prix pokazywane. Zgadzam się, że żużel w Eurosporcie fajnie, że był, ale czasami te opóźnienia mogły kibiców wyprowadzać z równowagi, tak samo jak wyprowadzają także komentatorów i ludzi przy tym pracujących (…) – dodał komentator.

fot. Paweł Wilczyński

2 odpowiedzi do “Transmisje Grand Prix i SoN na antenie stacji TVN? Michał Korościel przekonuje, że będzie robiony żużel z rozmachem.

  1. mam krytyczne uwagi odnośnie pokazywać lub inaczej mówiąc realizowania w n-sport żużla, szli na łatwiznę. pokazywanie biegów z góry jest tego przykładem, szczególnie prosta przeciwległa do startu gdzie dużo się dzieje pokazywali z daleka. miałem wrażenie że realizatorzy to ludzie z klucza nie specjalizujący się w pokazywanie żużla. reasumujac; dzisiaj żużlel jutro piłka nożna.
    komentatorzy próbowali podnieść atmosferę krzykiem niepotrzebnym podnoszeniem tony. Drodzy przyszli komentatorzy i realizatorzy weżcie to sobie do serca.
    jeszcze słowo do kibiców żużla. Byłem zachwycony dopingiem kibiców speadweya z Wysp Brytyjskich w latach 70-tych w Chorzowie, którzy jak jeden mąż machali chorągiewkami bo na żużlu nie słychać dopingu kibiców bo tęczą motory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *