Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Michał Finfa: „Na dzień dzisiejszy formacja juniorska jest kompletna”

Falubaz Zielona Góra
Fot. Sonia Kaps

Autor: Dawid Procajło

Michał Finfa: „Na dzień dzisiejszy formacja juniorska jest kompletna”

Tegoroczny sezon dla Cellfast Wilków Krosno na szczeblu Ekstraligi będzie pierwszym historycznym startem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna z Podkarpacia po wywalczeniu awansu musiała się zmierzyć z budową drużyny na miarę najlepszej żużlowej ligi świata.
galeria 1 2


Gościem naszego niedawnego magazynu żużlowego był Michał Finfa kierownik oraz menadżer drużyny Cellfast Wilki Krosno. Działacz klubu zapytany o stan posiadania w formacji młodzieżowej oraz ewentualne roszady odpowiada pewnie i bez zawahania. – Na dzień dzisiejszy formacja juniorska jest kompletna. Uważam też, że te nazwiska, które są mogą jeździć zdecydowanie lepiej. Krzysztof Sadurski jak na swoje możliwości miał bardzo przeciętny poprzedni sezon natomiast Denis Zieliński to jest chłopak, który bardzo dobrze jeździł w 2021 roku w barwach Grudziądza do momentu fatalnej kontuzji potem miał ciężkie wejście w kolejny sezon przez co nie pokazał swojego prawdziwego oblicza.


Michał Finfa mówiąc dalej o przybyłym z toruńskiego Apatora juniorze potwierdza, że pomimo trudnego sezonu dla zawodnika krośnieński klub zwrócił uwagę na jego udane występy. – Kojarzę dużo zawodów ekstraligowych z tamtego roku gdzie miał dobre przebłyski i widziałem go również na paru imprezach młodzieżowych, stąd nasze zainteresowanie tym zawodnikiem.


Kierownik drużyny Cellfast Wilków Krosno uważa, że praca formacji młodzieżowej z niedawno zatrudnionym trenerem Sebastianem Ułamkiem będzie procentować już w najbliższym czasie. – Wartością dodaną do tego wszystkiego jest zakontraktowanie z naszej strony Sebastian Ułamka, który będzie pełnił rolę drugiego trenera w naszym zespole. Jest to osoba z dużym doświadczeniem jeździeckim, która ma pomóc tym wszystkim chłopcom oraz jeździć z Nimi na zawody młodzieżowe. Sebastian będzie miał za zadanie pomagać w ustawieniach oraz w doborze sprzętu. Tutaj właśnie upatruje wartość dodaną, że ci zawodnicy których teraz media w Polsce skazują, że Krosno ma słabą formację juniorską to mam nadzieję, że się właśnie zdziwią.

Falubaz Zielona Góra najpopularniejszym klubem żużlowym w mediach społecznościowych


Menadżer Michał Finfa dodaje też, że oprócz wspomnianej podstawowej dwójki są jeszcze pozostali juniorzy, na których także władze krośnieńskiego klubu mocno liczą. – Tutaj oczywiście jeszcze jest Szymon Bańdur, który został u Nas na kontrakcie długoletnim, jest Kacper Szopa, który jest zawodnikiem początkującym, to wszystko da się oszlifować. Kierownik drużyny uważa, że drugi z wymienionych pomimo niedawno zdanej licencji nie będzie rzucony na głęboką wodę. – W rozmowach z samym Kacprem i z jego tatą w czasie okienka transferowego nie mamy nastawienia, że on musi jeździć w Ekstralidze.


Michał Finfa widzi spore szanse w pojawieniu się krośnieńskiej drużyny w Ekstralidze U24, która dla młodych zawodników stanie się świetnym przygotowaniem przed znacznie większymi wyzwaniami jakie mogą przed Nimi stanąć. – W Krośnie będzie teraz liga U24, która dla takich zawodników jest fenomenalnym rozwiązaniem dla rozwoju ich kariery plus w połączeniu z DMPJ oraz Zapleczem Kadry Juniorów to dla tak młodych zawodników ilość tych startów będzie naprawdę odpowiednia i będą mogli się dzięki temu rozwijać a to jest najważniejsze na dzisiaj aby ten zawodnik podnosił swoje kwalifikacje.


Menadżer Cellfast Wilków Krosno Michał Finfa uważa, że starty w Ekstralidze dla tak młodych zawodników jak wspomniany Kacper Szopa powinien być wyróżnieniem za dobre występy. – Starty w Ekstralidze dla początkujących zawodników to powinien być taki bonus, bo dzisiaj w naszych głowach jest to żeby Krzysztof Sadurski i Denis Zieliński, którzy są już doświadczonymi zawodnikami tworzyli naszą podstawową formację juniorską ale jeśli tacy zawodnicy jak Szymon Bańdur czy Kacper Szopa doszlifują do ich poziomu a może będą lepsi to nie mówimy nie ich występom w najlepszej żużlowej lidze świata.

galeria 2 2


Michał Finfa odniósł się także do braku Franciszka Karczewskiego, pokazującego się z dobrej strony w barwach Wilków poprzednim sezonie. – Nie można oceniać zawodników jeden do jeden bo nie ma Franciszka Karczewskiego ale jest za to Denis Zieliński i jest też człowiek, która ma podnosić kwalifikacje tym młodym zawodnikom i summa summarum tak jak wspomniałem wcześniej, nie powinniśmy być najsłabszą formacją juniorską w Ekstralidze tak jak niektórzy w mediach nas mianują.


Foto: Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *