Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Falubaz Zielona Góra najpopularniejszym klubem żużlowym w mediach społecznościowych

Falubaz Zielona Góra

Autor: Sebastian Krauz

Falubaz Zielona Góra najpopularniejszym klubem żużlowym w mediach społecznościowych

Witryna gotowinasport.sts.pl opublikowała ranking najpopularniejszych polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych. W Top 25 znalazły się trzy żużlowe kluby, czyli Falubaz Zielona Góra, Stal Gorzów oraz Unia Leszno.

Ranking przeprowadzony przez witrynę gotowinasport.sts.pl został opublikowany 1 lutego i prym wiodą w nim naturalnie kluby piłkarskie. W Top 25 znalazły się jednak również zespoły z innych dyscyplin jak, chociażby żużel, siatkówka czy piłka ręczna.

W naszym raporcie wzięliśmy pod lupę pięć najpopularniejszych dyscyplin drużynowych w Polsce – piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną, żużel i koszykówkę. W naszej analizie przyjrzeliśmy się liczbie obserwujących wybrane kluby na Twitterze, Instagramie i TikToku. W przypadku YouTube uwzględniliśmy liczbę subskrybentów. Jeśli chodzi o Facebook, to braliśmy pod uwagę liczbę polubień oficjalnego profilu danego klubu – czytamy na stronie gotowinasport.sts.pl.

Mateusz Tonder: „Wydaje mi się, że w Falubazie nie było za bardzo chęci, by przedłużyć ze mną umowę”

W zestawieniu znalazły się trzy kluby żużlowe. Są nimi Falubaz Zielona Góra, Stal Gorzów oraz Unia Leszno. Najwyższe miejsce w rankingu zajęły „Myszy” (19 miejsce) wyprzedzając Stal (20 miejsce) oraz Unię (22 miejsce). Klub z Zielonej Myszy w social mediach obserwuje łącznie 144 tysiące użytkowników co jest najlepszym wynikiem, jeśli chodzi o kluby żużlowe (Stal Gorzów 122 tysiące a Unia Leszno (115 tysięcy).

Najpopularniejsze polskie kluby social media 1024x1010 1
Falubaz Zielona Góra najpopularniejszym klubem żużlowym w mediach społecznościowych
Fot. gotowinasport.sts.pl

Dane za gotowinasport.sts.pl

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×