Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Michael Jepsen Jensen: „Miałem inne oferty, ale Wybrzeże przedstawiło sprawę bardzo konkretnie”

Michaela Jepsena Jensena
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Sebastian Krauz

Michael Jepsen Jensen: „Miałem inne oferty, ale Wybrzeże przedstawiło sprawę bardzo konkretnie”

Michael Jepsen Jensen ma za sobą bardzo udany sezon. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2012 roku po kilku ciężkich sezonach odbudował się w Starcie Gniezno i był jednym z najlepszych żużlowców w lidze.

Doświadczony Duńczyk, który w polskiej lidze startuje nieprzerwanie od sezonu 2010, w minionym sezonie był jednym z najlepszych zawodników ekipy z Gniezna. Wystąpił w 11 meczach ligowych i pojawił się 55 razy na torze. Wygrał 16 biegów, w 17 zajmował drugie miejsce a w 14 trzecie. W 9 biegach nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,927 co było piętnastym wynikiem w całej 1. Lidze.

Jego dobra postawa, nie uchroniła jednak ekipy z pierwszej stolicy Polski przed spadkiem do 2. Ligi Żużlowej. Duńczyk jednak pozostaje na zapleczu PGE Ekstraligi i w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw klubu z Gdańska. Zawodnik w rozmowie z witryną polskizuzel.pl przyznał, że miał kilka innych ofert, jednak ta z Gdańska była najbardziej konkretna. Przyznał on także, że wierzy, że ekipa z Gdańska w przyszłym sezonie pozytywnie zaskoczy tak ekspertów, jak i kibiców.

Dominik Kubera: „Może kiedyś żużel wejdzie na taki poziom, że będziemy mogli cały rok się ścigać”

– Miałem inne oferty, ale Wybrzeże przedstawiło sprawę bardzo konkretnie. Klub był zainteresowany, a oferta naprawdę interesująca. Poza tym byłem z nimi w kontakcie już wcześniej. To wszystko sprawia, że naprawdę nie mogę się doczekać startu sezonu. Moim zdaniem nasz skład wygląda dobrze. Owszem, niektórzy mogą mówić, że na papierze nie jest to najmocniejszy zestaw w lidze, ale przy odpowiednich ruchach i nastawieniu wierzę, że możemy pozytywnie zaskoczyć – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Michael Jepsen Jensen.

Duńczyk zdradził także, kto będzie przygotowywać jego silniki w tym roku. Po raz kolejny będzie to Peter Johns.

– Pod koniec minionego roku czułem, że wszystko jest dobrze. Współpracowałem z Peterem Johnsem i chcę to kontynuować. Najlepsze wyniki osiągałem właśnie na jego silnikach, więc jestem podekscytowany tym, co przed nami – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Michael Jepsen Jensen.

Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×