Żużel - Best Speedway Tv

Michael Jepsen Jensen: "Miałem inne oferty, ale Wybrzeże przedstawiło sprawę bardzo konkretnie" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Michael Jepsen Jensen

Michael Jepsen Jensen: „Miałem inne oferty, ale Wybrzeże przedstawiło sprawę bardzo konkretnie”

Michael Jepsen Jensen: „Miałem inne oferty, ale Wybrzeże przedstawiło sprawę bardzo konkretnie”

Michael Jepsen Jensen ma za sobą bardzo udany sezon. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2012 roku po kilku ciężkich sezonach odbudował się w Starcie Gniezno i był jednym z najlepszych żużlowców w lidze.

Doświadczony Duńczyk, który w polskiej lidze startuje nieprzerwanie od sezonu 2010, w minionym sezonie był jednym z najlepszych zawodników ekipy z Gniezna. Wystąpił w 11 meczach ligowych i pojawił się 55 razy na torze. Wygrał 16 biegów, w 17 zajmował drugie miejsce a w 14 trzecie. W 9 biegach nie zdobył punktów co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,927 co było piętnastym wynikiem w całej 1. Lidze.

Jego dobra postawa, nie uchroniła jednak ekipy z pierwszej stolicy Polski przed spadkiem do 2. Ligi Żużlowej. Duńczyk jednak pozostaje na zapleczu PGE Ekstraligi i w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw klubu z Gdańska. Zawodnik w rozmowie z witryną polskizuzel.pl przyznał, że miał kilka innych ofert, jednak ta z Gdańska była najbardziej konkretna. Przyznał on także, że wierzy, że ekipa z Gdańska w przyszłym sezonie pozytywnie zaskoczy tak ekspertów, jak i kibiców.

Dominik Kubera: „Może kiedyś żużel wejdzie na taki poziom, że będziemy mogli cały rok się ścigać”

– Miałem inne oferty, ale Wybrzeże przedstawiło sprawę bardzo konkretnie. Klub był zainteresowany, a oferta naprawdę interesująca. Poza tym byłem z nimi w kontakcie już wcześniej. To wszystko sprawia, że naprawdę nie mogę się doczekać startu sezonu. Moim zdaniem nasz skład wygląda dobrze. Owszem, niektórzy mogą mówić, że na papierze nie jest to najmocniejszy zestaw w lidze, ale przy odpowiednich ruchach i nastawieniu wierzę, że możemy pozytywnie zaskoczyć – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Michael Jepsen Jensen.

Duńczyk zdradził także, kto będzie przygotowywać jego silniki w tym roku. Po raz kolejny będzie to Peter Johns.

– Pod koniec minionego roku czułem, że wszystko jest dobrze. Współpracowałem z Peterem Johnsem i chcę to kontynuować. Najlepsze wyniki osiągałem właśnie na jego silnikach, więc jestem podekscytowany tym, co przed nami – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Michael Jepsen Jensen.

Reklamy

Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×