Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Miasto zapowiedziało budowę nowego stadionu żużlowego w Lublinie

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Miasto zapowiedziało budowę nowego stadionu żużlowego w Lublinie

Motor Lublin w tym sezonie obronił tytuł mistrzowski. Drużyna świetnie spisuje się już od 3 lat. „Koziołki” w tym czasie zdołały dwa razy wygrać i raz zająć drugie miejsce. Sytuacja nie jest jednak tak kolorowa, jeśli chodzi o obiekt mistrzów Polski. Stadion żużlowy w Lublinie pod względem infrastuktury nie stoi na takim samym poziomie, jak innych zespołów PGE Ekstraligi, chociażby Apatora Toruń.

Największy problem jest z liczbą miejsc na stadionie, gdyż obecny posiada tylko 9 tysięcy. Zaś osób chętnych do tego, aby znaleźć się na meczu jest dużo więcej. Powoduje to brak możliwości oglądania zawodów z trybun dla kibiców, którzy nie zdołali zakpuić biletu lub karnetu. Taka sytuacja może się jednak niedługo zmienić, gdyż na przeciw oczekiwaniom wychodzi miasto, które przygotowuje projekt budowy całkowicie nowego obiektu, będącego nowoczesną żużlową areną. Informacje o nowej arenie przekazał portal lublin112.pl.

Miasto zapowiedziało budowę nowego stadionu, który ma powstać w rejonie ul. Krochmalnej i Nadbystrzyckiej, na terenie, gdzie niegdyś znajdował się m.in. Lubelski Klub Jeździecki. Obecnie trwa opracowanie dokumentacji projektowej, która ma być gotowa w pierwszym kwartale 2024 roku. Później trzeba będzie zdobyć środki na sfinansowanie inwestycji. Miasto zakłada, że będzie ona kosztowała ok. 200-250 mln zł. Na razie nie podjęte zostały jeszcze żadne ustalenia dotyczące finansowania budowy, choć urzędnicy wskazują, że pod uwagę brane jest m.in. pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu, czy w formie partnerstwa publiczno-prywatnego – informuje lublin112.pl.

Czas, w jakim nowy stadion miałby powstać, nie jest jeszcze znany, gdyż na tym etapie projektu jest jeszcze za wcześnie, aby coś móc powiedzieć. Na pewno Motor Lublin swoją dyspozycją w rozgrywkach PGE Ekstraligi pokazał, że zasługuje na nowoczesny stadion. Byłaby to ogromna szansa na jeszcze większy rozwój dyscypliny w mieście, gdyż na mecze mogliby przychodzić kibice w większej ilości.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×