Żużel - Best Speedway Tv

Dlaczego mecz w Łodzi się nie odbył? GKSŻ wyjaśnia | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dlaczego mecz w Łodzi się nie odbył? GKSŻ wyjaśnia

mecz

Dlaczego mecz w Łodzi się nie odbył? GKSŻ wyjaśnia

Pojedynek pomiędzy Orłem Łódź a ROW Rybnik który miał rozpocząć rozgrywki eWinner 1. ligi w roku 2022 ostatecznie się nie odbył, przyczyną był zły stan techniczny toru, który wymagał większego nakładu pracy. Początkowo gospodarze przełożyli start meczu o półtorej godziny lecz GKSŻ nie przystał na takie rozwiązanie. Właściciel klubu grzmi: “Telewizja nie życzyła sobie rozegrania meczu o godzinie 18:00 i odwołała spotkanie”.

277803243 7997332250292706 7182700827540435761 n

Do całej sytuacji postanowiła się odnieść Główna Komisja Sportu Żużlowego:

“Zacznijmy od tego, że byliśmy w regularnym kontakcie z trenerem Orła już wczoraj. Wydawało się, że zawody w Łodzi uda się odjechać. Wtedy przekazałem także komisarzowi toru, którym był Tomasz Welc, że być może będzie opcja przesunięcia meczu na godzinę 18:00. To właśnie na tym etapie powstało zamieszanie, bo komisarz potraktował te słowa jako pewnik i przekazał je gospodarzom” – mówi Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

Zdaniem Skrzydlewskiego stan toru w Łodzi nie budził zastrzeżeń, a przesuniecie startu zawodów wystarczyło, by uporać się z problemami i nie zawieść kibiców którzy są spragnieni żużla.

 Słowa Łodzianina nie spodobały się Zbigniewowi Fijałkowskiemu, który stanowczo zaprzeczył zapewnieniom gospodarzy:

Tor podczas żadnego z posiedzeń jury nie nadawał się do jazdy i w sędziego ocenie tak samo byłoby również w przypadku opóźnienia zawodów. Łodzianie mogą oczywiście przekonywać, że jest inaczej i odjechać tam za chwilę trening, ale to nie to samo co rozegranie całego meczu. Chciałbym wyjaśnić jeszcze jedna kwestie, że to nie telewizja odwołuje czy przekłada zawody. Robi to sędzia lub GKSŻ.

fot. KŻ Orzeł Łódź/Facebook

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×