Mecz na przełamanie dla Byków! FOGO Unia Leszno – MR GARDEN GKM Grudziądz

W najbliższy piątek, 21 sierpnia, odbędzie się mecz w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy FOGO Unią Leszno i MRGARDEN GKM Grudziądz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.


Aktualni mistrzowie Polski mierzą się ostatnio z małymi problemami. W słabej formie w tym sezonie jest Janusz Kołodziej, który nie potrafi na ten moment dopasować sprzętu do warunków panujących na torze. W ostatnich meczach również kapitan FOGO Unii Leszno – Piotr Pawlicki – notuje słabe występy. Obniżka formy tych zawodników poskutkowała słabymi wynikami całej drużyny. W ostatnich 3. kolejkach podopieczni Piotra Barona odnieśli dwie porażki. Najpierw po zaciętym meczu we Wrocławiu, ulegli gospodarzom 46:44, a w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Motoru Lublin, który pewnie wygrał z “Bykami” 50:40.

IMG 4095 1

Drużyna GKMu pojedzie w piątek w Lesznie o zachowanie twarzy. Wydaje się, że w kolejnym sezonie z rzędu podopieczni Roberta Kempińskiego będą musieli pogodzić się z brakiem udziału w fazie play-off. W dziesięciu rozegranych meczach grudziądzanom udało się zwyciężyć tylko trzykrotnie. To zdecydowanie za mało, żeby zaspokoić apetyty kibiców oraz działaczy klubu.

Bilans spotkań obu drużyn zdecydowanie przemawia na korzyść leszczynian. Od momentu powrotu GKMu do najwyższej klasy rozgrywkowej leszczynianie pokonali grudziądzan aż ośmiokrotnie w jedenastu rozegranych meczach. Zawodnikom GKMu tylko dwukrotnie udało się wygrać z mistrzami Polski i raz zremisować. Wszystkie sukcesy przeciwko drużynie z Leszna grudziądzanie odnosili jednak na własnym stadionie.

Czy znajdujący się w słabszej dyspozycji leszczyńscy zawodnicy przełamią niemoc i udowodnią swoją wartość? A może grudziądzanie skutecznie im to uniemożliwią i powalczą w Lesznie o pełną pulę?

Awizowane składy

MrGarden GKM Grudziądz:

 1. Nicki Pedersen
 2. Krzysztof Buczkowski
 3. Kenneth Bjerre
 4. Przemysław Pawlicki
 5. Artiom Łaguta
 6. Damian Lotarski
 7. Denis Zieliński

Fogo Unia Leszno:

 1. Emil Sajfutdinow
 2. Janusz Kołodziej
 3. Bartosz Smektała
 4. Jaimon Lidsey
 5. Piotr Pawlicki
 6. Szymon Szaluderbach
 7. Dominik Kubera

fot. Karolina Łukaszewska


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *