Żużel - Best Speedway Tv

Matic Ivačič dołącza do Unii Tarnów | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Matic Ivačič dołącza do Unii Tarnów

Matic Ivačič

Matic Ivačič dołącza do Unii Tarnów

Matic Ivačič to kolejny zawodnik, który podpisał kontrakt na sezon 2023 z Unią Tarnów. Wcześniej z “Jaskółkami” związali się Piotr Pióro, Daniel Klíma, Richard Lawson, Patryk Rolnicki, Oskar Bober, Kenneth Hansen, Ernest Koza oraz Rene Bach.

29-letni Słoweniec ma za sobą całkiem udany sezon. Co prawa wystąpił on w raptem sześciu meczach 2 Ligi Żużlowej, jednak udało mu się wykręcić średnią biegopunktową na poziomie 1,758 co było 23 wynikiem w całej lidze. Słoweniec wystąpił w 33 biegach, z czego wygrał 11, 9 razy był drugi a 6 razy trzeci. W 7 biegach nie zdobył punktów. Zdobył 57 punktów i bonus.

Peter Kildemand: “Potrzebujemy znaleźć się w rundzie play-off i kolejno powalczyć o awans do pierwszej ligi”

Słoweniec w ubiegłym roku bronił barw Kolejarza Rawicz. Wcześniej startował także w barwach klubów z Bydgoszczy, Wittstock oraz Piły. Do największych osiągnięć zawodnika należy zaliczyć złoty medal Mistrzostw Słowenii (2020) oraz złoty medal tzw. Łączonych Mistrzostw Słowenii-Słowacji-Węgier (2021). Dwukrotnie startował także w rundach Grand Prix Krsko (2019).

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×