Żużel - Best Speedway Tv

Matic Ivacic: "Ciężko pracuję nad tym, aby moja forma była coraz lepsza" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Matic Ivacic

Matic Ivacic: „Ciężko pracuję nad tym, aby moja forma była coraz lepsza”

Matic Ivacic: „Ciężko pracuję nad tym, aby moja forma była coraz lepsza”

Matic Ivacic podpisał kontrakt z Unią Tarnów i w sezonie 2023 będzie startował w barwach tarnowskich „Jaskółek”. Słoweniec udzielił niedawno wywiadu klubowym mediom w którym powiedział między innymi, dlaczego zdecydował się na ten transfer.

Słoweniec jest dobrze znany na polskich torach. Zawodnik bronił barw klubów z Bydgoszczy, Wittstock, Rawicza i Piły. W sezonie 2022 wystartował w sześciu spotkaniach i wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,76. W wywiadzie dla klubowych mediów opowiedział on o kulisach swojej decyzji.

– Nie ukrywam, że miałem kilka ofert z innych klubów. Jednak Unia Tarnów zrobiła na mnie najbardziej pozytywne wrażenie. Zależało mi, aby trafić do klubu dobrze zorganizowanego, a takim w tej chwili wydaje się Unia – powiedział Matic Ivacic.

Stal Gorzów ma nowego sponsora tytularnego

Zawodnik opowiedział także, czy może się stać liderem „Jaskółek”. Matic Ivacic podkreślił, że ważna będzie praca zespołowa, ale zrobi on wszystko by być ważnym ogniwem ekipy. Podkreślił także, że wie on, że sztab szkoleniowy widzi w nim spory potencjał i wierzy, że może stać się mocnym punktem Unii Tarnów.

Ciężko pracuję nad tym, aby moja forma była coraz lepsza. Żeby osiągać dobre wyniki potrzebne są regularne starty, a z tym w lidze polskiej w poprzednich sezonach bywało u mnie różnie. Mam nadzieję, że w Unii będę mógł pokazać pełnię swoich możliwości. A co do lidera… Każdy w drużynie ma takie same szanse, żeby nim być. Jednak sam lider meczów nie wygra. To musi być praca zespołowa i jak każdy z zawodników dołoży trochę punktów, to efekt końcowy będzie dobry – powiedział Matic Ivacic.

Słoweniec powiedział także, jak spędza czas wolny od żużla.

Reklamy

Dużo czasu spędzam na motocrossie, który jest dla mnie nie tylko dobrym treningiem, ale też formą relaksu. Lubię spędzać czas z rodziną i znajomymi, bo daje mi to odskocznię od żużlowego życia – powiedział Matic Ivacic.

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×