Żużel - Best Speedway Tv

Mathias Thornblom: Fajnie byłoby wreszcie wygrać drugą ligę i przejść do tej wyższej | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mathias Thornblom: Fajnie byłoby wreszcie wygrać drugą ligę i przejść do tej wyższej

Dotacje

Mathias Thornblom: Fajnie byłoby wreszcie wygrać drugą ligę i przejść do tej wyższej

Mathias Thornblom po całkiem udanej końcówce sezonu 2022 zdecydował się pozostać w OK Bedmet Kolejarzu Opole na kolejny rok. Szwed udzielił niedawno wywiadu witrynie polskizuzel.pl, w którym opowiedział między innymi o swoich marzeniach.

Mathias Thornblom w rozmowie z polskizuzel.pl opowiedział między innymi o tym, że wierzy, że uda mu się w przyszłym roku wywalczyć awans z ekipą z Opola, z którą niedawno przedłużył kontrakt. Zawodnik zaznaczył, że bardzo cieszy się, że dostał szansę na starty w Opolu i poznał tam fantastycznych ludzi.

– Naprawdę lubię ten klub i wszystkich ludzi tam pracujących. Trochę rozmawiałem z innymi klubami, ale postanowiłem zostać w Opolu. Między innymi z tych względów, o których już powiedziałem. Dobrze czuję się w Kolejarzu. Mam nadzieję, że nam się to uda. Fajnie byłoby wreszcie wygrać drugą ligę i przejść do tej wyższej. Do trzech razy sztuka – powiedział Mathias Thornblom.

Łoktajew już trenuje! Wielki powrót w SpecHouse PSŻ Poznań?

Thornblom powiedział także, co jego zdaniem zadecydowało o tym, że Kolejarz nie wywalczył awansu w minionym sezonie.

W Poznaniu mieliśmy mały problem, a tam przegraliśmy wieloma punktami. To ustawiło rywalizację. W rewanżu trudno było już odrobić te duże straty z pierwszego spotkania. Trudno powiedzieć, na kogo konkretnie trzeba będzie uważać w przyszłym sezonie, bo jeszcze nie znamy składów. Myślę jednak, że druga liga będzie naprawdę dobra. Z doniesień medialnych wynika, że kilka drużyn może być naprawdę mocnych – dodał Mathias Thornblom.

Na koniec Szwed dodał, że jego marzeniem byłoby ścigać się w Ekstralidze, ale także w Grand Prix. Zaznaczył on, że zostało mu jeszcze kilka lat ścigania, więc może kiedyś uda mu się to wszystko zrealizować.

Reklamy

– Nigdy nie wiadomo, co się stanie, co nam przyniesie los. Po prostu mam nadzieję, że pewnego dnia zrealizuję cel – zakończył Szwed.

Zachowanie Kasprzaka gorsze od Doyle’a. GKM w kropce

Mathias Thornblom w minionym sezonie wystąpił w czterech meczach i uzyskał średnią na poziomie 2,000 pkt/bieg. Szwedzki żużlowiec na torach w Polsce startuje od 2011 roku i reprezentował barwy Wandy Kraków (2011), ROW Rybnik (2012), Wybrzeża Gdańsk (2013), Stali Gorzów (2014) i Wilków Krosno (2020). Thornblom to finalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (2012 – III miejsce) i Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Szwecji (2011 – VIII miejsce i 2012 – IV miejsce), startował w eliminacjach Indywidualnych mistrzostw świata juniorów (2013 – XI miejsce) i półfinale Drużynowych mistrzostw Europy juniorów (2013 – II miejsce). Jest także drużynowym Wicemistrzem Europy Juniorów (Lendava 2011).

Fot. Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×