Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Mateusz Szczepaniak oficjalnie na stałe przenosi się do Polonii Bydgoszcz

Mateusz Szczepaniak
Fot, Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Jan Kamiński

Mateusz Szczepaniak oficjalnie na stałe przenosi się do Polonii Bydgoszcz

Klub z Bydgoszczy w niedzielę zakończył swoją walkę o awans do Ekstraligi. W związku z potwierdzonym już odejściem z klubu, Wiktora Przyjemskiego, działacze musieli zacząć intensywnie pracować nad skompletowaniem kadry, która będzie w stanie również w następnym sezonie walczyć na równym poziomie z innymi zespołami. Przyniosło to permanentny transfer polskiego seniora.

Początek tego sezonu Mateusz Szczepaniak spędził w Grudziądzu. Niestety jego forma jak i duża rywalizacja w zespole nie pozwoliły zagrzać mu miejsca w ekipie Gołębi. W trakcie sezonu zdecydował się zatem odejść na wypożyczenie do Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Początki nie były łatwe, jednak po jakimś czasie udało mu się dopasować do zespołu i solidnie punktować szczególnie w meczach na własnym torze. Zaowocowało to tym, że 36-latek zdecydował się zostać w Polonii na następny sezon.

Mateusz Szczepaniak Gryfem! W sezonie 2024 będzie reprezentował barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz! – możemy przeczytać w poście na facebooku bydgoskiego klubu.

Znane były ambicje Mateusza Szczepaniaka, który nastawiał się na ustatkowanie swojej kariery w żużlowej elicie. Na ten moment jednak jego zadaniem będzie poprowadzić ekipę Polonii Bydgoszcz do awansu z 1 ligi. Zawodnik jest natomiast pozytywnie nastawiony na kontynuowanie swojej przygody w zespole Gryfów.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *