Mateusz Dul „gościem” w 2. Lidze Żużlowej

Mateusz Dul „gościem” w 2. Lidze Żużlowej

Kolejarz Opole pozyskał już 4. „gościa” na sezon 2022. W barwach Opolan będzie jeździł Mateusz Dul, który w przeszłości reprezentował ten klub w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

20-latek w tym roku na stałe jest zawodnikiem Łodzi, zeszły sezon zakończył tam ze średnią 1,152 i był najskuteczniejszym młodzieżowcem Orła. Oprócz tego całkiem nieźle poradził sobie w finale MIMP, w którym zajął 7. miejsce. W tym roku ma również jeździć w barwach Kolejarza jako „gość”.

Jakub Poczta, Jakub Krawczyk, Bartłomiej Kowalski i Mateusz Dul będą w sezonie 2022 „gośćmi” w Opolu, tym samym drugoligowy klub wyczerpał limit zawodników o tym statusie w swoim składzie. Warto przypomnieć, że Kolejarz stracił możliwość korzystania z Kudriaszowa, więc każdy kolejny młodzieżowiec może przydać się przy załataniu luki po Rosjaninie, bo klub przed sezonem zakontraktował tylko 5. seniorów, a będący w drużynie „goście” w większości będą jeździć na mecze 2. Ligi tylko, gdy nie będzie to kolidowało z ich spotkaniami w wyższych ligach.

fot. Orzeł Łódź

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Jakub Żak

O Jakub Żak

Piszący z pasją i zaangażowaniem, fan sportu (zwłaszcza czarnego). Miłośnik mijanek bez hamulców na każdym torze i w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.