Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mateusz Cierniak z kolejnym osiągnięciem, wygrał pierwszą edycję konkursu

Mateusz Cierniak
Fot. motorlublin.pl

Autor: Jan Kamiński

Mateusz Cierniak z kolejnym osiągnięciem, wygrał pierwszą edycję

Tegoroczny sezon był ostatnim, gdzie mogliśmy oglądać Mateusza Cierniaka w roli młodzieżowca. Zawodnik Motoru Lublin był jednym z ważniejszych elementów układanki trenera Macieja Kuciapy. Na dystansie całego sezonu pokazał, że stać go na miano najlepszego młodzieżowca globu. Zestawiło się to idealnie z inicjatywą, z którą wyszła firma Red Bull.

Przez cały ubiegły sezon Mateusz Cierniak prezentował dominację nad rywalami. W biegach młodzieżowych prawie nie miał sobie równych a codziennością stało się, że pokonywał on nawet bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników. Razem z Motorem Lublin wygrał PGE Ekstraligę i indywidualnie odniósł zwycięstwo w cyklu SGP 2. Zwieńczeniem zmagań ligowych można nazwać nagrodę w klasyfikacji punktowej konkursu Red Bull Juniorskie Asy.

Inicjatywa ze strony Red Bulla ma zamiar wspierać młodych zawodników w rozwoju ich żużlowych karier. Główną nagrodą w tegorocznej pierwszej odsłonie był tytuł najlepszego juniora w lidze oraz silnik za 30 tysięcy złotych wraz z konsultacjami u tunera. Klasyfikację wygrywał zawodnik, który uzbierał najwięcej punktów w 2 biegach, z zasady przeznaczonych dla zawodników do lat 21, podczas wszystkich meczów. Mateusz Cierniak w końcówce sezonu walczył o ten tytuł już tylko z Bartłomiejem Kowalskim, który nie dotrzymał mu kroku i tym samym to zawodnik Motoru może cieszyć się z najwyższej nagrody.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×