Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Martin Smolinski zostaje w Landshut Devils na sezon 2023! Do klubu wracają Sandro Wassermann i Marius Hillebrand!

Martin Smolinski

Autor: Sebastian Krauz

Martin Smolinski zostaje w Landshut Devils na sezon 2023! Do klubu wracają Sandro Wassermann i Marius Hillebrand!

Martin Smolinski obok Tobiasza Musielaka, Andreasa Lyagera oraz Mateusza Szczepaniaka, był najgorętszym nazwiskiem na rynku transferowym w eWinner 1 Lidze Żużlowej. Wydawało się, że 38-letni zawodnik zmieni pracodawcę po tym sezonie. Dziś jednak klub poinformował, że doświadczony Niemiec zostaje w ekipie z Bawarii. Do klubu wracają również Sandro Wassermann i Marius Hillebrand.

Miniony sezon dla Smolinskiego był stracony niemal w całości, bowiem już na początku sezonu doznał on ciężkiej kontuzji, która wykluczyła go ze startów na cały sezon. Po powrocie, Niemiec jednak prezentował niezwykle wysoką formę, a jego menadżer nie ukrywał, że ma on wiele ofert od klubów z eWinner 1 Ligi. Długo wydawało się, że Smolinski rzeczywiście opuści klub w Bawarii, jednak ku uciesze kibiców władze klubu poinformowały, że Martin Smolinski zostanie w klubie na przyszły sezon.

– Rozmowy z Martinem Smolinskim pokazały, że obu stronom zależało na tym, żeby kontynuować współpracę, dlatego wszystko zostało szybko dograne. Zdrowy Martin Smoliński jest jednym z najlepszych zawodników eWinner 1 Ligi i mamy nadzieję, że będzie ważnym ogniwem nasze drużyny w przyszłym sezonie – powiedział Bernhard Muggenthaler.

Martin Smolinski to między innymi trzykrotny finalista IMŚJ, wielokrotny Indywidualny Mistrz Niemiec na żużlu oraz zwycięzca Grand Prix Nowej Zelandii z roku 2014. Zdobywał też Drużynowe Mistrzostwa Niemiec oraz Drużynowe Mistrzostwa Anglii.

Do klubu dołączyło również dwóch młodych zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali w U24 Ekstralidze. Mowa tu o Sandro Wassermannie i Mariusie Hillebrandzie, którzy swego czasu występowali w barwach drużyny z Bawarii. Wassermann w minionym sezonie uzyskał średnią 1,375 pkt/bieg, natomiast Hillebrand 1,135 pkt/bieg.

– Nasz kontakt z Sandro i Mariusem nigdy się nie zerwał i zawsze śledziliśmy ich osiągnięcia. Jesteśmy znani z tego, że chcemy stawiać na młodych żużlowców z Niemiec, dlatego było jasne, że Sandro i Marius powinni dostać szansę na rywalizację w eWinner 1 Lidze – powiedział Klaus Zwerschina.

– Z niecierpliwością czekam na powrót i dam z siebie wszystko, żeby móc rywalizować jak najwięcej wyścigów. Oczywiście w składzie jest wielu mocnych żużlowców, ale tak to już jest w sporcie zawodowym – wyjaśnia Sandro Wassermann.

Wcześniej do porozumienia z „Diabłami” w sprawie swoich startów doszli już Lukas Bauman, Kai Huckenbeck, Dimitri Berge, Erik Bachhuber oraz Norick Blödorn. Ekipa Landshut Devils sezon 2022 zakończyła na ćwierćfinale, w którym uległa Wilkom Krosno, które awansowały do PGE Ekstraligi. Był to sensacyjny wynik, bowiem „Diabły” były skazywane na spadek do 2 Ligi Żużlowej.

Fot. Natalia Gotter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *