Żużel - Best Speedway Tv

Marmande z pierwszym zwycięstwem w sezonie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Marmande

Marmande z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Marmande z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Za nami pierwsze zawody w lidze francuskiej w 2022 roku. Po raz pierwszy motocykle żużlowe zawarczały na południu Francji. W meczu inauguracyjnym Ligue Nationale de Speedway MC Marmande pewnie pokonało Morizes Moto Club. Mecz zakończył się wynikiem 54:45.

Zagorzali fanatycy speedwaya mogli zaznaczyć datę 19 lutego na czerwono w kalendarzu. W sobotnie popołudnie odbył się inauguracyjny mecz ligi francuskiej Ligue Nationale de Speedway, a zarazem pierwsze zawody ligowe w tym roku. W stawce zawodów znaleźli się zawodnicy znani z występów w polskich rozgrywkach, m.in. Daniel Bewley, David Bellego czy Jan Kvech. Zdecydowanymi liderami zespołu gospodarzy było trio – Mathieu Tresarrieu, Troy Batchelor oraz Dimitri Berge. Po stronie gości największą zdobyczą punktową pochwalić się mógł David Bellego.

Pierwsza gonitwa sezonu padła łupem Davida Bellego, który wygrał walkę na pierwszym łuku z Dimitrim Berge. W drugim biegu Mathieu Tresarrieu i Troy Batchelor pewnie pokonali Daniela Bewleya oraz Jana Kvecha i wyprowadzili drużynę Marmande na prowadzenie. Po pierwszej serii startów na tablicy widniał wynik 10:8.

Po długiej przerwie miejscowi powiększyli przewagę do sześciu punktów. Świetną dyspozycję dnia potwierdził Mathieu Tresarrieu, który przywiózł do mety drugą “trójkę”. Początku zmagań do udanych nie mogli zaliczyć Daniel Bewley oraz Jan Kvech. Brytyjczyk w dwóch pierwszych startach dojeżdżał do mety na trzeciej pozycji, a Czech nie zdołał wywalczyć choćby punktu. Małe przełamanie nastąpiło dla nich w dalszej części zawodów. Warto zaznaczyć, że zawodnik Betard Sparty Wrocław wystąpił w dzisiejszym spotkaniu jako gość w zastępstwie za Adama Ellisa, lecz przyszło mu startować na motocyklach nieobecnego zawodnika.

Gospodarze stopniowo budowali przewagę nad rywalami, choć wydawało się, że na papierze prezentują się gorzej od ekipy przyjezdnej. Dobre spotkanie zanotował również Troy Batchelor, który obok Tresarrieu i Berge, był liderem swojej drużyny. Drużyna z Marmande odniosła zwycięstwa w stosunku 4:2 w biegach nr 8 i 9, co pozwoliło im na zbudowanie dziesięciopunktowej przewagi. 

Za odrabianie strat po stronie Morizes zabrali się David Bellego i Chris Harris, którzy zdołali odrobić dwa punkty w dziesiątej odsłonie dnia. Ich starania szybko jednak zostały zniwelowane przez gospodarzy. Nowy nabytek Fogo Unii Leszno był najjaśniejszą postacią swojej drużyny. Dobrym posunięciem było wystawienie go jako „jokera” w gonitwie nr 13. Wtedy to ponownie z Brytyjczykiem odnieśli podwójne zwycięstwo, które tym razem przyniosło o wiele więcej korzyści ze względu na fakt, iż goście odrobili do gospodarzy aż 7 punktów.

Reklamy

Emocji na torze było jak na lekarstwo, jednak po przerwie zimowej nie miało to większego znaczenia. Biegi nominowane nie przyniosły zmiany rezultatu. Ostatecznie pierwszym zwycięzcą meczu ligowego okazała się ekipa aktualnego mistrza Ligue Nationale de Speedway, która pewnie dowiozła przewagę do końca.

Marmande: 54

 1. Dimitri Berge (2,3,1*,3,3,2) 14+1
 2. Kenneth Kruse Hansen (0,1,1,1,1,1) 5
 3. Troy Batchelor (2*,0,3,3,2*,1) 11+2
 4. Mathieu Tresarrieu (3,2,3,3,2,3) 16
 5. Gabriel Dubernard (1*,1*,0,0,1*) 3+3
 6. Julien Cayre (2,1,2) 5

Morizes: 45

 1. David Bellego (3,2,0,3,0,6,3) 17
 2. Chris Harris (1,2,0,1,2*,2) 8+1
 3. Daniel Bewley (1,1*,2,2,1,D) 7+1
 4. Jan Kvech (0,0,3,2,2,0) 7
 5. Mathias Tresarrieu (3,W,0,-,3) 6
 6. Tino Bouin (0,0,0) 0

Fot. własne

Zostaw komentarz

0/100

 • redakcja@bestspeedwaytv.pl
 • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×