Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Ligi Zagraniczne

Już jutro pierwszy mecz Ligue Nationale de Speedway!

Ligue Nationale

Autor: Jakub Żak

Już jutro pierwszy mecz Ligue Nationale de Speedway!

Początek sezonu w Polsce jest coraz bliżej, ale międzyczasie rozpoczyna się liga francuska. Już w sobotę o 15 Marmande podejmie Morizes. W spotkaniu weźmie również kilku zawodników znanych ze startów w polskich ligach.

Gospodarze są aktualnym Drużynowym Mistrzem Francji, ale to wcale nie oznacza, że będą faworytami podczas inauguracyjnego spotkania. W składzie Marmande jest m.in. dwóch zawodników Unii Tarnów, czyli Kenneth Kruse Hansen i Troy Batchelor. Oprócz nich wystartuje żużlowiec Landshut Devils i reprezentant Francji Dimitri Berge. Skład uzupełnią mniej znani zawodnicy krajowi tacy jak Mathieu Tresarrieu, czy Gabriel Dubernard.

Na papierze na mocniejszą wygląda jednak ekipa z Morizes. W ich składzie znajduje się aż dwóch ekstraligowców, czyli David Bellego i Daniel Bewley, który jako gość zastępuje nieobecnego Adama Ellisa. W meczu wystartują również m.in. Jan Kvech i Chris Harris.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, a dodatkowych emocji dodaje fakt, że w tym sezonie Ligue Nationale de Speedway będzie się składać z zaledwie 6. spotkań, więc każdy pojedynczy punkt może mieć znaczenie.

Mecz będzie można obejrzeć na żywo na platformie Fanseat w systemie PPV lub obserwować na żywo relację tekstową na naszej stronie (tutaj).

Reklamy

Składy awizowane:

Marmande:

 1. Dimitri Berge
 2. Kenneth Kruse Hansen
 3. Troy Batchelor
 4. Mathieu Tresarrieu
 5. Gabriel Dubernard
 6. Julien Cayre

Morizes:

 1. David Bellego
 2. Chris Harris
 3. Daniel Bewley
 4. Jan Kvech
 5. Mathias Tresarrieu
 6. Tino Bouin

fot. Ligue Nationale de Speedway/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×