Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Mariusz Staszewski jedną nogą w Stali Gorzów? Transferowa ofensywa trwa w najlepsze

Mariusz Staszewski
Fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

Autor: Edyta Wojdeł

Mariusz Staszewski jedną nogą w Stali Gorzów? Transferowa ofensywa trwa w najlepsze

Były zawodnik żużlowy, a obecnie trener Arged Malesy TŻ Ostrovi Ostrowa Wielkopolskiego raczej nie zagości zbyt długo ponownie w 1. Lidze Żużlowej. Mariusz Staszewski otrzymał bowiem bardzo interesującą ofertę.

Mariusz Staszewski to były zawodnik żużlowy. Największym sukcesem w jego żużlowej karierze było zdobycie tytułu Indywidualnego Wicemistrza Europy w 2001 roku. Po zakończeniu zmagań na torze, nie zamierzał jednak rozstawać się definitywnie z czarnym sportem. Swoje kroki skierował w stronę zawodu trenera. Nie ulega wątpliwości, że była to bardzo trafna decyzja. Bowiem zaledwie rok po jego trenerskim debiucie TŻ Ostrovia w 2018 roku awansowała do 1. Ligi Żużlowej, a trzy lata później do najwyższej klasy rozgrywkowej polskiego sportu żużlowego.

Niestety miejscem w PGE Ekstralidze Ostrowianie wraz z Mariuszem Staszewskim, cieszyli się tylko przez jeden sezon. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego nie była w stanie zapewnić sobie utrzymania na tak wysokim poziomie i w obecnym sezonie ponownie oglądamy ją w 1. Lidze Żużlowej. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski prezentuje się jednak w ostatnim czasie dość przeciętnie i raczej ponownie będzie zmuszona toczyć walkę o utrzymanie, niż rozmyślać nad ponownym awansem.

Inaczej jednak kreuje się przyszłość trenera Mariusza Staszewskiego. Pomimo średnio zadowalających wyników ostrowskiego zespołu żużlowego na średnim szczeblu rozgrywek, jego nazwisko wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych w kontekście trenerskich okienek transferowych. Co za tym idzie, manager drużyny z Ostrowa, jako jedyny ma spore szanse na szybki powrót do PGE Ekstraligi. Jak wynika bowiem z naszych informacji otrzymał on, z resztą nie po raz pierwszy, bardzo kuszącą propozycję na kolejny sezon.

Oferta dla Mariusza Staszewskiego jest nie byle jaka. Miałby on bowiem, w przyszłym roku zastąpić odchodzącego Stanisława Chomskiego i wraz z Piotrem Świstem poprowadzić drużynę ebut.pl Stali Gorzów w rozgrywkach ekstraligowych. Obydwa panowie w latach 1992-1997 reprezentowali barwy, właśnie gorzowskiej Stali. Zaskakującym byłoby gdyby propozycja została przez byłego żużlowca odrzucona. Nie ulega przecież wątpliwości, że nawiązanie współpracy z żużlowcami startującymi w najlepszej polskiej klasie rozgrywkowej, to zarazem możliwość rozwoju jego trenerskich umiejętności.

Dla Arget Malesy TŻ Ostrovi Ostrowa Wielkopolskiego byłby, to bez wątpienia spory cios. Wszyscy bowiem doskonale wiemy, jak usilnie władze tego klubu, co sezon, walczą o zatrzymanie Mariusza Staszewskiego w swoich szeregach. Do tej pory podejmowane działania, co prawda skutkowały. Wszystko jednak wskazuje na to, że na sezon 2024 może się już nie udać. Może zatem należy wziąć pod uwagę fakt, iż odejście ówczesnego trenera okaże się zarazem impulsem do zmian, które ponownie pozwolą Ostrowianom na wejście na ścieżkę wiodącą na żużlowe wyżyny.

O tym jednak jak potoczą się losy zarówno trenera Staszewskiego, jak i ostrowskiej drużyny i czy drogi tej dwójki faktycznie wreszcie się rozejdą. Przekonamy się po zakończeniu obecnego sezonu.

ZAPRASZAMY NA MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – KANAŁ BEST SPEEDWAY TV NA PLATFORMIE YouTube!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *