Żużel - Best Speedway Tv

Marian Maślanka: "Nie nazwałbym Stali pewniakiem do awansu" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Marian Maślanka

Marian Maślanka: „Nie nazwałbym Stali pewniakiem do awansu”

Marian Maślanka: „Nie nazwałbym Stali pewniakiem do awansu”

Stal Rzeszów jest nazywana zdecydowanym faworytem do awansu do eWinner 1 Ligi Żużlowej w sezonie 2023. Działacze klubu z Hetmańskiej poszaleli na rynku transferowym i mocno przebudowali skład drużyny na przyszły sezon. Nieco inne zdanie na ten temat ma były prezes Włókniarza Częstochowa, Marian Maślanka.

Do klubu z Rzeszowa dołączyło w sumie dziesięciu nowych zawodników. Są nimi Peter Kildemand, Jacob Thorssell, Marcin Nowak, Jonas Jeppesen, Rafał Karczmarz, Mateusz Tudzież, Anže Grmek, Anders Rowe, Philip Hellström Bängs oraz Rune Thorst. Część z nich, w przeszłości miało okazję startować nawet w PGE Ekstralidze. Na papierze jest to skład bardzo mocny i trudno się dziwić, że większość ekspertów widzi w Stali faworyta numer jeden do awansu. Marian Maślanka, czyli były prezes Włókniarza Częstochowa, w rozmowie z polskizuzel.pl zdradził jednak, że ma nieco inne zdanie na temat awansu Stali Rzeszów.

– Jeśli chodzi o mnie, to nie nazwałbym Stali pewniakiem do awansu, bo skład został zbudowany z zawodników o różnej przeszłości. Łączy ich wprawdzie to, że mają znane nazwiska, ale nie dla wszystkich ostatni sezon był udany – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Marian Maślanka.

Belle Vue Aces odsłaniają karty na sezon 2023

Marcin Maślanka zdradził również z kim jego zdaniem Stal powalczy o awans oraz kto będzie głównym faworytem do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

– Być może wywalczą awans, ale na pewno nie będzie im łatwo. Uważam, że będą o niego walczyć z klubami z Opola i przede wszystkim Gniezna. Wydaje mi się, że Start może być ich głównym rywalem. Pozostałe ekipy na papierze wydają się słabsze. W tym gronie jest Unia Tarnów, Lokomotiv Daugavpils i pewnie dołączy do niego Kolejarz Rawicz, bo prezes tego klubu postanowił zweryfikować swoje podejście i skupić się jeszcze mocniej na rozwoju akademii – podsumował w rozmowie z polskizuzel.pl Marian Maślanka.

Fot. Emilia H. Lengas

Reklamy

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×